Not tutma uygulaması: Tomboy

Tomboy not tutma aracının, Gnome masaüstü ortamında en çok işime yarayan uygulamalardan biri olduğunu söyleyebilirim. Basit ve oldukça kullanışlı. Kde’de Knotes vardı ancak ondan üstün olduğunu söyleyebilirim.

Linux ubuntu gnome tomboy not tutucu

[Ek1]
Notların yönetimini kolaylaştıran “Not Defterleri” özelliği eklendi. Notlarınızı belli kategoriler altında toplama imkanınız var not defterleri ile.

Tomboy ile çeşitli eklentiler de kullanılabilir. Aktarım ve eşleme araçları Tomboy’a geçiş yapmanıza yardımcı oluyor.

Bunların dışında Tomboy’un hatırlatıcı eklentisini tek geçerim. Diğerlerinden çok ayrı. Herhangi bir gün için, herhangi bir gün içi saat için ya da belirli bir günde dilediğiniz saatte hatırlatma eklediğiniz notun penceresini açabiliyor.

3 comments

  1. abicim bu gnome projesi nasıl bişey. masaüstü widget programı mı? veya işletim sistemi gibi bişey mi. programsa windowsla çalışıyormu. biraz bilgi verebilirmisin?

  2. Gnome nedir diye soracak olursan bilgisayar başında olduğumda işlerimi kolaylaştıran ortam olduğunu söyleyebilirim. Masaüstünü istediğim şekilde şekilde özelleştirebilme şansım var.

    Birçok kullanıcının bulunduğu Ubuntu forumlarından da görüş alabilirsin.

  3. Gnome nasıl bir şey diye sorması normaldir ekrandaki görüntü Gnome dan çok mac’i andırıyor. Gnome Windows da Explorer (internet explorer değil) ne ise ubuntu’da da Gnome odur. Yani bir masaüstü ortamıdır. Pencereler falan hep bunun başının altından çıkmıştır kara ekranın bize görünen yüzüdür.

yorum alanı..