Buna ne denir

Yaklaşık bir ay önce şöyle geniş bir sabit disk alıp linux’a geçeyim dedim, bozuk çıktı. Ertesi gün yenisi verildi. Bu sefer kontrol ederek verdiler. Çok da güzel çalıştı.

Linux’u da kurdum. Tüm ayarları yapıldı. Üstüne birçok dosya ve film indirildi. Eksiksiz devam ederken yola birden 2 gün önce sabit diskin altından bir entegre yandı. Sabitdisk haşat..
Gittim görüştüm adamlarla, “Garanti süresi 30 gün olmadı, zaten yenisini verirler.” dedi. İyi dedik. Değiştirdiler yenisi ile. Yalnız önbellek düşük ve samsung marka bir sabitdisk ile. Fiyatı daha düşük olduğu için tarihi açık bir çek de verdiler. Adamlar iyi niyetli ya da işlerinin gereğini yapıyorlar.

Ancak buna şansızlık mı denir ne denir bilmiyorum. 30 Mayıs akşamı verdikleri şu sabitdiske sistemi kurarken birden garip sesler gelmeye başladı. Kurulum orada takıldı ve sesler ilk sabit diskteki gibi ritmli bir şekilde devam etti. Sonra da çalışmadı. Bu üçüncüsüydü, bakalım bu sefer ne diyecekler. Yine yenisini verirlerse çok gülerim. Mağazadaki tüm bozuk diskleri aldık heralde…

2 comments

  1. Senin donanımda (mesela güç kaynağında) bir sorun olmasın. Bu sorun sabit diskine yansıyor olmasın.

  2. Güç kaynağında sorun yok. Tekrar yenisini verdiler, büyük şansızlık.
    Bu dördüncü de anakart ile uyumsuzluk gösterdi, final dönemi olduğu için de çok üstelemedim, uğraşamadım. Kenarda çalışacağı günü beklemekte..

Bir cevap yazın