İzmit-İstanbul-Çerkezköy 08.09.2010

İzmit’ten Çerkezköy’e gideceğim.

İzmit’ten İstanbul’a giderken aklımdan Efe değil de İzmit Seyahat ile gideceğim diye düşünüyordum. Sonra uzak geldi İzmit Seyahat’in yerine gidip bilet almak, Efe Tur’dan aldım (17 numara, 14 TL peşin).

Servisle Kuruçeşme’ye gittik. Orada da Efe ile İzmit Seyahat’in durakları yan yana. Adamın teki bağırdı şu saatli Esenler yolcusu kalmasın. Kaptırdım gidiyorum, kafa karışık zaten. Bindim otobüse, bekliyorum kalkmasını. Kalkmadan önce dışardan biri gelir de elindeki listeye göre eksik ya da fazla var mı diye kontrol yapar ya, öyle biri gelip gitti. Sorun yok buraya kadar.

O adam arkasını döndü, indi otobüsten. Sonra jeton düştü adamın yakasında İzmit Seyahat yazıyor. Benim otobüs Efe Tur’dan. İndim hemen, arkadaki doğru otobüse bindim.

Şimdi burada o kontrol eden kişinin neden bana bilet sormadığı kafama takıldı. Otobüs yarı yarıya boştu. O duraktan sonra hemen paralı yola giriyor. Geçirecekti avantadan bir bilet parasını muavinle ortaklaşa.

Esenler’de indik. Kale Seyahat’in mekana gittim, yenilenmiş. Girdim sıraya aldım bileti, 31 numara 12 TL. Bindim otobüse numaraları göremedim. Sordum elemanın birine camın hemen altına koymuşlar. Benden sonra binen 2-3 kişi daha numaraların yerini sordu. Demek ki numaraları camın altına koymamak lazım. Cam kenarına oturan kişiler kapatıyor numaraları.

Yanımda 32 numaralı eleman var. Yeni telefon almış, onu bızıklamakla meşgul esmer bir arkadaş. Oturdum, sonra başka biri daha geldi 32 numara; Bu eleman benden bir önce bilet almıştı. Çakma 32 numaranın biletine baktım yandan. 32’nin yanında TL yazıyor. :)

Çakma olanla gerçek 32 kısa süreli tartıştılar. Çakma 32 “Git muavine sor da gel!” diye tersledi. Sonra gerçek 32 geldi muavinle. Muavin aldı çakma 32’nin bileti, yanlış yerde oturduğunu söyledi. Çakma 32 göt oldu gitti yerine..

yorum alanı..