Monitörün şaftı kaydı

Monitörü alalı 4 sene kadar oluyor yanlış hatırlamıyorsam. Garanti süresi 3 yıldı. Garanti ile yapılacak bir işi de yok.

Durup dururken oldu. Birkaç dakika kadar kalkmıştım bilgisayar başından. Geldiğimde aşağıdaki görüntü ile karşılaştım.

Hyundai ImageQuest Q770 Monitör

Hyundai ImageQuest Q770 Monitör, köşelerden çekmeye başladı. Ortası ise basık. Ayarlarından ne yapılırsa yapılsın (özellikle köşeler) ekranda görünmüyor. Daha önce bir arkadaşımda görmüştüm aynı sorunu. İlginçtir ki onun da monitörü aynı markaya ve modele sahipti.

Ara ara düzeliyor, sonra yeniden sapıtıyor. Belki bu modellerin genel bir sorunudur. Nedeni ne olabilir ki böyle bir arızanın?

10 comments

 1. Aynı sorun benim monitörümde de var birkaç aydır. Philips markası. 5 seneden fazla oldu benimki. Bi’ yerden sonra tüm parçaları tek tek değişim istiyor Hasan abi. :)

 2. Geçmiş olsun. Artık 22” LCD bakmaya başlarsın.

 3. Geçmiş olsun diyeyim. Benim monitörüm de beşinci yılını dolduruyor ama aramız iyi daha. :) Sadece bir kere oyun oynarken ayarları ile uğraşırken birden görüntü bulanıklaşmış bir ay kadar öyle kullanmış servise göndermiştim. Servis menüsünden bir ayar yapmışlar geri göndermişler ama 1280 x 1024 çözünürlükte ortada hafif bir bulanıklık var hala. Ben de ayarlara baktım bulamadım dedim servis elemanına, o da kendilerine özel bir servis ayarı yaptıklarını söyledi. Monitör kasası açılmadığına göre sanırım farklı bir ayarı daha var bunların.
  Bu arada monitör dışı Vestel, içi sanırım KTC.

 4. Aynı tip sorun bende de var senin görüntü kendiliğinden oluşmuş, benimki ise fazla meraktan meydana geldi. Alıştım artık ekranın yamuk olmasına hiç tuhaf bir şeymiş gibi gelmiyor. Kısa zaman içerisinde soruna çözüm bulabilirsin umarım. Geçmiş olsun :(

 5. Ben öncelikle birşey sormak istiyorum… Monitörüne yakın alanlarda hoparlör bulunmaktamı ?

 6. Monitörün yakınında manyetik alan oluşturabilecek cihaz varsa kaldırmayı dene.

 7. Çözüm bulabilen var mı aynı problem benim Q770 Monitörde de var

 8. bu hyundai monitörlerde dandik marka olan samsung tüp ve cam panel bulunmakta böyle sorunlar normaldir kalite isteyen gider japon malı alır.

 9. bendeki q995 te aynı sorun var kısa zamanda 4. kattan aşağı atmayı düşünüyorum yada yakarım:=)

yorum alanı..