RSS’i takan var mı?

RSS vardı bir zamanlar. Blogları tanıtmaya çalışırken mutlaka “Rss nedir?” gibisinden bağlantılar, büyük büyük simgeler dikkat çekmek için. Şimdilerde takan var mı bunu?rss-icons

Sosyal medya olayı hortlayınca ürünü paket halinde sunmak yerine tekil yazılar öne çıktı. Rss takip simgesini, Facebook, Twitter ve diğer paylaşım araçlarını koyduğumuzu düşünelim. Rss ile tek balık tutuluyor. Sosyal paylaşım araçlarının etkisi ise suya atılan taşın etrafını dalga dalga etkilemesi gibi.

Sitelerin sunduğu takip araçlarında Rss belki de zamanla kaybolacak, farklılaşacak, belli bir kesimin yardımcısı olacak..

2 comments

  1. rss ölmesi için bir hayli vakit var gibi… hatta sosyal medya ile rss yayınları iç içe girecek bile diyebiliriz…

  2. Sosyal medya üzerinden takip düşünüldüğü kadar kolay değil, sosyal medya üzerinden yapılan giriş takipçilerinin ancak %10’luk bir kısmının önüne düşüyor. Elbetteki bu ulaşılan kitlenin yarattığı dalga etkisiyle daha fazla kişiye ulaşma durumu da mevcut. Ama RSS, takipte kalmak isteyenler için hala vazgeçilmez bir araç diye düşünüyorum.
    Seni RSS dışında takip ettiğim tek alan Twitter ama oradan göndermiş olduğun iletilerden çok RSS sayesinde güncellemelerine ulaşıyorum.
    Ve bana göre RSS yakın zamanda değerini kaybetmeyecektir.

yorum alanı..