Uzun tatiller

Uzun tatilleri sevmiyorum. Uzun bayram tatilinden sonra kendime gelemedim desem yalan olmaz.

Tatile yaklaşırken bir bayram hazırlığı dönemi oldu; Öyle güzel bir koşuşturmaca. Sonrasında bayramlaşmalar, gezintiler, eski dostlarla görüşmeler ve tatil sonu.

Ama tatilin sonunu getirmek öyle kolay olmuyor. Tatile girmeden önceki düzeninizi yakalamak çok zor. Hele tatil uzunsa bu durumdan kurtulmak için bir tatil süresi kadar yarı tatil dönemi geçiyor.
Hiçbir işe kendinizi veremiyorsunuz. Yapılan işten tam olarak verim alabilmek için belli bir çalışma geçmişi yaşamak gerekiyor. Parçaları doğru birleştirmek için kafadaki aletin biraz ısınması lazım.

Uzun bir aradan sonra günlüğümün yönetim sayfasını açtığımda güncellenmesi gereken eklenti sayısının hiç görmediğim kadar yüksek (4) olduğunu fark ettim. İnsanlar boş durmamış yenilemişler bir şeyleri.
Uzun tatiller insanın kendini yenilemesi açısından çok faydalı. Bir değişim fırsatı; Ancak tatili tatil gibi yaşamama şartıyla.

Son söyelemem gerekeni ilk cümlemde söyledim belki de. Sevmiyorum böyle uzun tatilleri. Daha kısa, daha sık, daha az dünyadan koparan daha iyi.

Bir cevap yazın