Blograzzi bir kıyaslama aracıdır

Blograzzi’de ayaklanma var sanki. Birçok kullanıcı memnuniyetsizliklerini forumunda da dile getirmiş. Nedir bunun temelinde yatan?

Blograzzi Puanlama Sistemi

Bloglar sıralamaya konacaksa elde veri olması gerekir. Blograzzi de güvenilir sıralama sistemlerinnden yararlanarak kendi algoritmasını oluşturdu. Hoş bir arayüzle hiçbir karşıt görüş olmadan hizmetine başladı.

Sistem hala deneme aşamasında ve kendini geliştirmeye devam ediyor.

Bir blog sıralama hizmeti verecekseniz, değişkenlerin sadece blogları ilgilendiren değerlerden oluşması gerekir. Blograzzi kullanıcılarının yorumlarını, favorilerini gereğinden fazla dikkate almıştı ilk dönemlerde. Sonuç olarak bloglar, sahiplerinin site içindeki etkinlikleriyle yanlış bir sıralama doğdu.

Blograzzi algoritması yine eleştiriliyor. Açıklanmasını isteyen de var, bu nasıl şey diye yerden yere vuran da. Böyle bir algoritma yazacak olsanız siz açıklar mısınız? Açıklanırsa kopyalanabilir duruma gelir. Kopyalanabilenin ise değeri düşer.

Blograzzi puanı sürekli artan bir yapıda değil. Yeni yazılar yazsam bile puanım düşebilir. Bunun sebebi Blograzzi’deki diğer blogların gelişiminin benim bloğumdan daha iyi olmasıdır.

Blograzzi’de blogların kendilerini aşması bir şey ifade etmiyor. Önemli olan diğer bloglara göre durum.

Blograzzi’nin amacı yanlış anlaşılıyor

Bu sıralamaya girerek az da olsa trafiğinizi arttırabilir, bloğunuzu tanıtabilir ve yeni okuyucular kazanabilirsiniz. Ancak Blograzzi’nin amacı bu değil. Blog sahibine sağladığı avantajı, diğer bloglar ile kıyaslama ortamı sunmasıdır.

Blograzzi’de günü bloğu olmak ise biraz garip. Günün bloğu olmak tanıtım açısından güzel ama bloğun seçim tarzına karşıyım. Keyfi seçim tartışma yaratır her zaman. Blograzzi içindeki yıldızların, bloğa yazılan yorum sayısının, favorilerin bugünkü değerleri ile yarının bloğu otomatik olarak belirlenebilir. Günü bloğunu Blograzzi kullanıcısı seçmiş olur.

Online Kullanıcılar” Türkçe mi? Değil tabi. Ama Blograzzi’nin kullanıcıları online oluyorlar, çevrimiçi ya da bağlı olmaktan acizler şu an!

Blograzzi’den çıkanlar, çıkmak için kampanya oluşturanlar da var. Sebepleri ise düşündürücü, kendilerine göre haklı durumdalar. Bloglarımı silmeyi hiç düşünmedim çünkü diğer bloglar ile kıyaslamak için kullanıyorum Blograzzi’yi.

yorum alanı..