AI+ civilization 6

Civilization 6 Mod: AI+

AI+, Civilization 6 yapay zekasının hamlelerini, tercihlerini ve karar verme yeteneklerini iyileştirebilmek için yazılmış bir mod.

Civilization 6’da seviye ilerledikçe yapay zeka rakiplerinin tercihleri çok daha iyi yapması beklenirken akıl almaz şekilde kültür, teknoloji ve birim avantajı olması can sıkıcı.

Beşinci ya da altıncı seviyelerde oynuyorum genelde. AI+ modu ile yapay zeka normalden bir seviye daha yukarı olduğunu söyleyebilirim. En azından saldırganlık konusunda çok iyi. Altıncı seviyede olmayan saldırganlık, beşinci seviyede bu mod ile mümkün.

AI plus civilization 6

AI+ modu kodlayıcısının kullananlar için vaad ettikleri:

  • Yapay zekanın daha agresif savaş yeteneğine sahip olması. Şehirlere yaklaştıktan sonra sınırlarda bakıp durmak yerine savaşçılarını kullanmaya teşvik etmesi.
  • Göçmen davranışı, göçmenlerin çok daha uygun ve verimli olabilecek yerlere yerleşmesi. 500 yıl etrafta dolanacaklarına 100 yıl dolanacaklar.
  • Yapay zekanın üretim tercihlerinde iyileşme. Savaşta, barışta, kuşatma altında…
  • Liderler, bölge, bina, birim gibi tercihlerde daha belirgin özellikler sergileyecekler.
  • Ayrıca daha birçok küçük iyileştirme..

Mod, Civilization 6’nın ileri seviyelerdeki yapay zeka bonuslarına dokunmuyor. Ancak saldırganlık ve savaş konularında daha iyi. Normal oynama seviyesini bir tık azaltmak gerekiyor.

yorum alanı..