Dünya krizdeyken bize bir şey olmaz mı?

Dünya krize girmiş, bize ne! Biz bu dünyada yaşamıyoruz ki bizi etkilesin bu kriz.

Çok garip açıklamalar geliyor. Biz dokunulmaz bir seviyedeyiz ki bize bir şey olmayacak. Bizim krizdeki ülkelerle bir ilişkimiz yok mu? Bağlantıda olduğumuz ülkeler krizden etkilenmişse bu bize de yansır bir şekilde.

Ekonomik krizdeki ülkeler dünyanın parasını önlem olarak açıklarken bizden çıkan ses “Bize bir şey olmaz”. Sayılar yalan söylemez. Borsa kaç kere dibe çakıldı? Dolar, Avro ne durumda?

Ülkemizin ticaret yaptığı ülkelerde ekonomik kriz, durgunluk olursa bizde de bazı sorunlar olacağını görebilmek için ekonomi okumuş olmak gerekmiyor.

“Gerekli önlemleri aldık” gibi açıklamalar da var. Biz önlem alıp almadığınızı merak etmiyoruz zaten; Bu önlemi almak bir zorunluluk. Alınan önlem ne?

Ben duymadım, siz?

2 comments

 1. Man: Önlem
  Kullanımı: Komut [Argüman]
  Her türlü önlemi aldık ama (argüman) devam ediyor.

  Örnek1:Her türlü önlemi aldık ama PKK yine içeri sızdı.
  Örnek2:Her türlü önlemi aldık ama millet hala sızlanıyor.

  Beğenmiyorsan krizini de al git!

 2. ATATÜRK ZAMANINDA EN YAKIN DOSTLARININ İHANETİNİ GÖRMÜŞ AMA HALKININ İHANETİNİ GÖREMEDİ NE YAZIKKİ.BUNLARI DEVLETİN BAŞINA GETİREN HALK ATASINDA BÖYLE TEŞEKKÜR EDİYO İŞTE. DİN DİYENİ İKTİDAR YAPIYOLAR DİNİ -ATATÜRK GİBİ ANLAYAMIYORLAR- SARIZEYBEĞİN İHANETİ GÖRDÜM KİTABINI OKUYUNUZ SİZDE İHANETİ GÖRÜNÜZ SAYGILAR…

yorum alanı..