Firefox eklentisi: Better Search

Her gün en çok yaptığımız işlerden biri, aramak. Hazır internet bağlantısı da hızlanmışken Better Search ile çok daha keyifli ve hızlı arama yapılabilir.

Özellikler

 • Google, Delicious, Msn, Yahoo gibi arama motorlarıyla çalışabilir.
 • Görsel öğelerle arama yapmak çoğu zaman daha iyidir. Better Search, arama sonuçlarınızın yazına sayfanın küçük bir ön izleme görüntüsü koyuyor.
 • En çarpıcı özelliği arama sonuçlarındaki siteleri, aynı sayfa içinde görmeye olanak sağlaması. Yeni sekmelerle uğraşmadan arama konusunda hız kazanırsınız.

Aynı sayfa içinde birçok site açılacağından, güvenlik için her durumda kurulu olması gereken Firefox NoScript eklentisini de kurmanızda fayda var. Better Search ile pencereler içinde açtığınız sitelerde birçok reklam ve betik olacağından NoScript ile bunların yüklenmesi engellenebilir.

Firefox Better Search eklentisinin kendi ayar penceresi de mevcut. İstenilirse ön izleme özelliği veya arama sonuçları sayfasında çıkan diğer tuşlar da kaldırılabilir.

Görsel arama için Firefox Better Search kullanılabilecek eklentiler arasında ön sıralarda.

7 comments

 1. Bu eklentiyi kurdum. Çalışmıyor. 2 saattir uğraşıyorum. Nedenini nettede bulamadım.

 2. Arama sonuçları sayfası ile ilgili kullandığınız başka bir eklenti ya da betik var mı? Bazı sitelerin önizleme görüntüsü çıkmıyor.

 3. Cooliris ve MAfee SiteAdvisor. Bunlar arama yaptığım zaman sonuç sayfasında işaretleri görünüyor.

 4. Benzer işleri yapan eklentiler aynı anda çalışamayabiliyor. Sadece arama sonuçları için değil birçok eklenti için geçerli bu.

  Better Search’e benzer özellikteki eklentileri etkisizleştirirseniz büyük ihtimalle çalışır.

 5. Cooliris’i kaldırdım ama çalışmadı.

 6. Çoktan beridir kullanmıyordum. Tekrar kurdum, herhangi bir sorun çıkmadı.

  İsterseniz yeni bir Firefox profili oluşturarak da deneyebilirsiniz.

 7. Teşekkür ederim

yorum alanı..