Maç biletleri bedava olsun!

Neden gidelim ki tribünlerin yarısının boş olduğu maça para vererek? Tamam, amaç maç izlemek ancak boşluklar içinde ne kadar zevk verir? Ayrıca ne kadar para kazandırır böylesi maçlar?

İddiaya girerim maç biletleri bedava olursa herkes daha çok kazanır! Nasıl?

  • Bedava bilet, maça olan ilgi için. İsteyen herkes maça giriş ücreti ödemeden gidebilmeli. Ama bazı kişilerin ayrıcalığı olmalı. Bu ayrıcalığın kapsamı taraftarın bakış açısı odaklı.
  • Beleşçilerden önce giriş hakkı takıma maddi destek veren kişiler olacak. Biletix’in Beşiktaş-Galatasaray maçı için olan satış sayfasına bakıyorum:

IN_Besiktas_Kombine

  • Fiyatlar 50-375 TL arasında oturma planı bölümlerine göre değişiyor. Bölümden belirsiz bir yer istemiyorum belki. Sinema koltuğu gibi satılsın bunlar. Kaç kişilik bilet alıyorsam istediğim koltuğu seçebileyim. Sonuçta her koltuğun numarası var. Mümkün değil mi, mümkün..
  • Koltukların azami ve asgari fiyatları var. En az 50 TL verip gidilebilir bu maça. Eğer maç buna değmeyecekse giden de olmaz. Ama bileti 50’ye kapatan akıllılar bunları karaborsada çok daha yükseğe okutabilir. Gittigidiyor’da böyle bir bileti açık artırmada satmak yasalara aykırı mı acaba? :) Aradaki karaborsa kârın satandan başkasına faydası yok.
  • Tüm biletler satıldı, tribünler tıklım tıklım. Herkes maçı bekliyor. Tabi önce paraya bakalım. Biletix’in hizmet bedeli belli, kulüp kazancı belli. Neden para kazanma işlerini sınırlıyor ki bunlar? Neden kâr durumuna bir sınır koyuluyor?

Tüm biletler bedava olsun. Açık arttırmaya çıksın tüm oturma planındaki koltuklar.

  • Her maç kulübün belirlediği değerde değil. Biraz daha düşük olsa fiyat daha çok kişi gidecektir kesin. Gelir düşer mi? Kulübün gelirini taraftarın değişken gideri belirlesin. İşin sonunda denge noktasına ulaşacaktır olay.
  • Ayrıca taraftara da kulübe ayrı bir destek kapısı açılıyor. Ne kadar çok para verirlerse o kadar destek olmuş olurlar. Bilet satan aracının hizmet bedeli adı altındaki kârı da o kadar artar. Belli bir fiyatın üstünde bilet alanlara forma, atkı, bere, şapka gibi hediyeler de sunulabilir.
  • Aylar öncesinden alınan sponsor biletler var, ya onlar ne olacak? Ne kadar koltuk sponsorlara gidecekse grup grup onlar da açık arttırmaya çıksın, ihale mantığı..

İzlenecek maçın değeri kişiye göre değişir..

1 comment

  1. şimdilik bedava maç izleme işini kadınlar ve çocuklar kaptı.

Bir cevap yazın