Ne özürü? Oy birliği ile tarih yazılmaz!

“Özür diliyorum” diye saçma bir kampanya başlatılmış. Ne özürüymüş bu?

Sözde Ermeni soykırımı varmış da acı çekenlerden özür dilemek amaçmış. Siz kimsiniz ki Türk aydınının adını böyle saçma kampanyalarla kirletiyorsunuz?

Kendilerini sürekli mağdur konumda tutarak siyaset yapan Ermenilerin ülkemizdeki Türk aydınının adını kirleterek oynadıkları son tezgahlardan biri bu imza safsatası.

Fena da tezgah değil hani! Gazete ve televizyonlarda yuvarlak konuşan yazarlar, ayarlanmış konuşmacılar, programlar, konuklar…

Daha önce ne yaptılar? Bugün birçok ülke, meclislerinde bu olayı tanıdılar. Dikkat edin, tarihte sözde yaşanmış bir olayı oy birliği ile olmuş saydılar. Tarihte bir olay yaşanmışsa yaşanmıştır. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u Fethi’nin olup olmadığının oylamaya sunulacağını duysanız ne dersiniz?

Söz konusu ülkelerin sözde soykırım kararları elini kaldırıp indirenler sayesinde olmuştur. Bu ülkelerin tarihçileri değil siyasileri rol oynamıştır.  Oy birliği ile tarih yazılmaz!

Bildiğiniz üzere Fransa’da ‘Ermeni soykırımı yoktur’ demek yasak, Fransa bunu suç kabul ediyor. Biz ise suçlanan tarafız. Böyle bir olay olmadığı için kabul edilemez, sözü geçemez. Kabul edilemeyeceği için bu imza kampanyasına katılanlar suç işlemiş sayılmalıdır.

Not: İlk yayımlanma tarihi 19 Aralık 2008

4 comments

  1. Aydınlar diyorlar. Bu ülkede aydın olmak için aykırı bir şeyler yapmak yetiyor.

  2. İyi bir başlık atılmış! Tebrikler.

  3. adamlardan ozur dılıyıcez bıde sacmalıktan baska bısı degıl

  4. Duyduğum en saçma kampanya ve buna destak verenleri kınıyorum

yorum alanı..