Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex

7.10 sürümü ile başlamıştım Ubuntu kullanmaya. Sonra diğer işletim sistemini çöpe atarak sadece 8.04 kullandım. Bugün de son olarak 8.10 Intrepid Ibex dağıtımına yükselttim sistemimi.

Ubuntu

Nvidia ekran kartı olduğundan bu seferlik ufak bir sorun çıkardı önce. Kaynak listesini düzenledikten sonra pek bir sorun kalmadı. 64-bit Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex, son haliyle hizmetimde.

Ubuntu Türkiye forumunda faydalı başlıklar:

Daha fazla siteden bilgi almak isterseniz kendim için yaptığım (şu an 38 sitede arama yapan) Linux Ubuntu Google özel arama motorunu da kullanabilirsiniz.

Yeni sürümün bir güzel noktası da katkıda bulunduğum program Türkçeleştirmelerinin dil paketlerine eklenmesi. Türkçeleşmesine katkıda bulunduğum bazı programlar; Brasero, Tracker, Pidgin (yeni eklenen özellikleri), Epiphany uzantıları, Gimp (devam ediyor), Transmission, Deluge.

Belki Linux hiç kullanmadınız, belki hiç duymadınız. Her durumda Pardus ile Ubuntu başlangıç yapmak için en iyi dağıtımlar diyebilirim.

1 comment

  1. Yazı için teşekkürler. Ayrıca Kubuntu 8.10’un (KDE versiyonu) öntanımlı olarak KDE 4 masaüstü ile birlikte geldiğini ve son yenilikleri kullanıcıya sunduğunu hatırlatmak isterim.

Bir cevap yazın