ubuntu

Ubuntu üzerine yazdıklarım

Linux kategorisi altında genel olarak Ubuntu üzerine yazıyorum. Buradan başka Ubuntu ile ilgili başka nerede paylaşım yaptığımı derleyip yazmak istedim.

Ubuntu Çeviri Tayfası

4 senedir (aralıklı olsa da) Ubuntu çevirilerine zaman ayırıyorum. Çeviri üzerine fikir paylaşımında bulunduğumuz yer forumdaki Ubuntu Çevirileri bölümü.

Ubuntu Türkiye Anasayfası

Ubuntu anasayfa bloğunda Haber ve Çeviri kategorilerinde yazacağım. Kişisel taraftakinden farklı olarak daha kısa şekilde çeviri durumu, sürüm duyuruları ve son haberler şeklinde olacak.

Ubuntu Türkiye Twitterubuntu-tr

Twitter’dan da öne çıkan haberleri, forumdan konuları, Türkçe günlük yazılarını ve Canonical duyurularını paylaşıyoruz.

SUDO

Aylık yayımlanan ücretsiz dergi. İki kere çeviride karıştırılan kelimeler hakkında yazmıştım. Zaman oldukça yazacağım karıştırılan kelimeler hakkında. 44. sayısında “Katı Hal Sürücüsü (SSD) Başarımı için Ubuntu’nun Yapılandırılması” başlıklı bir yazım oldu. Bu yazıyı yakın zamanda günlüğümde de paylaşmayı düşünüyorum, belki biraz ekleme/düzenleme yapabilirim.

Bunların hepsi için uğraşan, zaman ayıran daha birçok gönüllü var. Siz de gönüllü olmak isterseniz forumdan ilgilendiğiniz bölüm için düşüncenizi dile getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın