WordPress eklentisi: Simple Tagging

İnsanlar arayıp bulma konusunda ateşleyici kelimeler görmek isterler. Bu ateşleyicileri göstermenin en güzel yolu etiketleme yapmak. WordPress eklentisi Simple Tagging (adının sadeliğine aldanmayın) etiketlemeyi en başarılı şekilde yapmanıza yarayan araçlardan biri.

Simple Tagging eklentisinin Türkçe dil dosyası da indirilenin içinde. Güzel çeviri karalamalar.net tarafından yapılmış.

Simple Tagging eklentisinin kurulumu standart. İndirip eklentiler klasörüne attıktan sonra etkinleştirmeniz gerekli. Eklentiyi kullanmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken, eklentinin ayarlarını yapıp kaydettikten sonra yönetim alanınızdan Tercihler > Kalıcı Bağlantılar sayfasına giderek kalıcı bağlantı yapısını güncellemelisiniz!

Simple Tagging, Öne Çıkan Özellikler

  • Etiket yönetimi rahat. Varolan etiketlerin isim değişikliği, silinmesi ve eşlenmesi tek sayfada.
  • Diğer etiketleme eklentilerinden, Ultimate Tag Warrior (UTW) ve Jerome Keywords kullanıyorsanız Simple Tagging eklentisine içe aktarma yapılabilir. (Bu konuda başarılı)
  • Etiketlerinizin Technorati’de görülmesini sağlayabilir.
  • Etiket bulutu, alfabetik veya etiketin yapıştırılma sayısınıa göre gösterilebilir.
  • Etiket bulutu için ayar seçenekleri gelişmiş.
  • Aynı etiketlere sahip yazıların “İlgili yazılar” şeklinde gösterilmesi de sağlanabilir.

Yazı etiketlerinin, etiket bulutunun ve ilgili yazıların kodlarını temanıza uyacak şekilde yerleştirmeniz gerekli.

Simple Tagging ile etiketleme konusunda dikkat etmeniz gereken, etiketlerde Türkçe karakter kullanmamalısınız. Bu konu eklentinin sevmediğim tek yönü. Türkçe karakter ile etiket girildiğinde, etiket sayfaları hata vermekte. Bu eksiğine rağmen kullanım kolaylığı sayesinde tercih sebebi olabilir.

Not: İlgili yazılar kodunu ekledikten sonra tüm yazılar yoruma kapandı. Tema ile uyumsuzluk gösterdi sanırım. Umarım sizde sorun çıkarmaz.

yorum alanı..