WordPress eklentisi: Wassup

Bloğunuzu analiz etmek için istatistik araçları kullanılmakta fayda var. Ultimate Google Analytics kullanmak oldukça ayrıntılı ve uzun vadeli analiz için mükemmel bir araç.

Ancak o anda neler olup bittiğini öğrenmek ya da son 24 saatteki verilere hızlıca göz atmak için WordPress Wassup çok uygun. WordPress Firestats eklentisi de benzer özellikler taşıyor. Wassup eklentisini Firestats’ın önüne geçiren özelliği, verilere göz atarken sahip olduğu sadelik olabilir.

Wassup Özellikleri

 • Hızlı ve sade yapıda
 • Son 24 saat, 7 gün gibi aralıklarda verileri görebilme
 • Belirlenen zamanda ilk 10 arama, link, tarayıcı ve işletim sistemi
 • Kayıtların büyüklüğü görme ve otomatik temizleyebilme
 • Kayıtlı kullanıcıları ve ziyaretçileri ayrı tanıma

Yan menüde de istenilenlerin ayarı yapıldıktan sonra kayıttaki veriler ziyaretçilere gösterilebilir. Wassup ile özellikle son 24 saatlik istatistikleri incelemek, ziyaretçilerin nasıl hareket ettiği ve nereden geldiklerini görmek keyifli olabilir.

11 comments

 1. teşekkürler acaba db üzerinde şişirme yaparmı ?

 2. Her istatistik eklentisi gibi kayda ihtiyaç duyar. Ancak boyutunu takip edebilirsiniz.

  Belli bir büyüklüğe ulaştığında geçmişi silme seçenekleri de mevcut.

 3. Teşekkürler kısa zamanda denemek gerek :)

 4. Ben de sitemde bir süredir bu eklentiyi kullanıyorum. Genel hatlarıyla anlatılmış, ama google map eklenti desteğiyle spy visitors özelliğinden bahsetmeden olmaz; gerçekten çok yaratıcı ve kullanışlı. Yalnız verileri google analytics ile karşılaştırdığımız belirgin bir fark çıkıyor ortaya. Diyelim google o gün için 1000 ziyaretçi gösteriyorsa wassup 1500-1600 (spam ve spider hariç) tane gösteriyor. Oldukça büyük bir fark var arada. Ancak wassup bilgilerinde her gireni tek tek ip adresleriyle tarayıcılarıyla v.s. görebilirdiğimiz için wassup’ın sonuçlarına daha doğruya yakın diyebiliriz. Fakat bazen google’ın spiderlarını da sanki ziyaretçiymiş gibi görüyor.
  Daha fazla uzatmayalım, gerçekten güzel bir eklenti olmuş.

 5. indirme linkini göremedim.

 6. Çok başarılı bir site kurmuşsunuz. Teşekkür ederim. Çalışmalarınızı takip ediyorum. Wassup eklentisi işimi görecek. İyi güler

 7. Ben eklentiyi kurdum fakat IP adresleri kaydolmuyor. bütün ziyaretçilerin ip adresi sunucumun adresi olarak görünüyor. aynı sorunu yaşayan ve çözen varsa bana çözümü bildirirse sevinirim.

 8. Birçok eklenti denedim ama beni tatmin eden tek eklenti bu oldu. Herşeyiyle çok güzel yalnız birşey sormak istiyorum. Acaba bu eklentide admin panelinde gösterilen Ip adreslerini ve ülke bayraklarını widgetlerde gösterebilirmiyiz? Yapılabilirse nasıl yapılır acaba bilgili bir arkadaş yanıtlarsa çok sevinirim

Bir cevap yazın