WordPress kullanmak için 7 neden

Neden WordPress?

 1. Yüzlerce kişi tarafından geliştirilen eklentiler
 2. Binlerce tema seçeneği
 3. Esnek yapı
 4. Basit yönetim paneli
 5. Arama motorları tarafından hızlı şekilde indekslenmesi
 6. Kolay kurulum ve güncelleme
 7. Bloğunuzu idare edebilmek için yüksek kodlama bilgisine gerek olmaması

Siz neden WordPress’i seçtiniz?

11 comments

 1. Her yola girebildiği için. Bundan 2-3 sene önce WordPress sadece basit bir blog tarzında hizmet veriyordu. Aslında biz öyle anlıyorduk ama zaman içerisinde artan temalar ve eklentiler WordPress’ i bir blog hizmetinden çıkarıp günümüz teknolojisinde bir CMS haline getirdi. Açık söylemek gerekirse müşterilerime artık oturup tasarım yapıp kodlama yapmaktansa isteklerine uygun eklentileri ve temayı seçip sunuyorum. Yukarıda saydığın nedenlerin hepsi günümüzde ihtiyaç duyulan şeyler. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok diye düşünüyorum.

 2. paylaşım için teşekkürler

 3. Aynı sebeplerden wordpress kullanıyorum.

  Bu 2. yorumumu yazarken farkettim, yukarıda:
  Tekrar görüştüğümüze memnun oldum BeyazTavsan. Değiştir »
  yazıyor. Bunu eklentiyle mi yapıyorsun ? Çok hoş bir özellik olmuş.

 4. Tema ile beraber geldi bu özellik. Yine de benzer eklentiler olabilir. Çünkü bazı günlüklerde “Beni hatırla” gibi seçenekler sunuluyor..

 5. En yakın zamanda bende geçmeyi düşünüyorum wordpress’e…Şu anda hosting arayışlarım sürüyor…Umarım geçtiğimde zorlanmam…

 6. Başlangıçta belki biraz zorluk çekebilirsiniz ama sonraları büyük keyif alırsınız.

 7. 2 senedir wordpress kullanıyorum ondan önce bir süre blogger kullandım ama wordpress gibi başka bir cms kullanmadım. en güzeli wordpress. Kadir Günay abimizin dediğide baya pratik geldi bana :)

 8. arkadaşlar sıkıyosa photoshop ve freehand kullanarak emek vererek, hiçkimsenin tasarımına yan gözle bakmadan kendi tasarımınızı yapalında görelim… wordpress,i dedemde kullanır allahım yaa sonrada milleti kekleyip bu işi bilmeyenlerden saçma boyutlarda paralar alınıyo..bu hak diil haram para ve emeğe saygısızlık ayrıca tembellik ve ayrıca başarısızlık…tasarım kime ait diye sorarlar adama…

 9. ” asilzade güncanlı ” Temayı yapan kişi kullanılsın diye yapıyor :) Ha, tema’dan adamın ismini cismini silersen o zaman doğru ama..

yorum alanı..