3 Blog; Bandırma Vapuru, Reklamdesign, Zeynep Altuntaş

Blogların bir güzelliği, ilgili içerik sahibinin takip ettiklerinin de okuyuculara sunulabilmesi. Devr’i Alem adı altındaki bağlantılarımı kaldırdıktan sonra bir eksiklik oldu. Bundan sonra her hafta takip ettiklerimden (alfabetik sıralı şekilde) 3 blogu birkaç cümle ile anlatacağım. Bu haftaki üçlü;

Bandırma Vapuru

Kadir bir gün “Bandırma Vapuru’nu tekrar hayata geçireceğiz!” demişti. Düşünce gerçekleşti ve Bandırma Vapuru internette yoluna devam etmekte.

“Amacımız siyaset değil öncelikle bunu belirtelim. Düşüncelerimizi zorla değil, konuşarak anlatma çabasında olan insanlarız. Hedefimiz tam bağımsız bir TÜRKİYE. Mustafa Kemal’ in düşünceleri ve bize bıraktıları ile bu yola çıktık. Ne birilerine birşeyler ispatlama çabamız var, ne de yandaş çekme. Biz eminiz ve biliyoruz ki 1938′ de uyumaya başlayan bu ülke elbet birgün UYANACAK!”

Bandırma Vapuru ~ndan

Ülkesini seven gençler tarafından içeriği zenginleştirilen sitede güncel konular kaynak gösterilerek işleniyor.

Sitede hasanyilmaz.net’deki ile aynı tema kullanılmakta. Kadir nezaketinden temayı kullanmak istediğini de söyleyen biri. Temanın benim üstüme tapusu yok, istese tak diye bulur. Böyle bir düşünce için hemen türkçe indirme adresini de verdim zaten.

Siteyi e-posta aboneliği ile takip ediyorum. Ancak karakter kodlamasında hatalar görülmekte. Daha iyi bir eklenti bulunabilir. Şimdi dikkat ettim de, sitede yazılar veya yorumların besleme bilgisi verilmemiş.Teknik olarak birkaç iyileştirme yapılması gerekli.
Yazılardan seçmelere, son yorumlara, yazarlara ve istatistiklere de anasayfadan ulaşılabilir. Takip edilmesi gereken bloglar arasında…

Reklamdesign

Hani otobüs duraklarında, yoldaki reklam panolarında gördüğümüz reklamlar vardır. Fatih Bektaş da bu gördüklerimizden (bence) çok daha iyisini bir tasarım kataloğu tadında toplamış.

“Bu blog da kişisel olarak kendi hayal gücümü kullanarak hazırladığım reklamlara yer veriyorum. Markaların logolarını kullandığıma bakmayın siz.. Tamamen deneme amaçlı reklam tasarımlarıdır. Bu blogdaki tasarımlar diğer sitelerde mecralarda aklınıza gelebilecek herhangi bir yerde kullanılabilir, buna izin veriyorum sadece bir teşekkür karşılığında ;)”

Reklamdesign ~den

Gündelik hayatta karşılaştığımız birçok markanın iyi yönlerini vurgulayan yaratıcı çalışmalar var. Sözü uzatma da görelim şunları derseniz, birkaç çalışması;

dimesm.jpg jumbom.jpg sigaram.jpg unicefm.jpg

Zeynep Altuntaş

Bir eğitim uzmanından kişisel, sizle konuşurmuşçasına yazılar okumak isterseniz uğramadan geçmeyin. İlk5′teki yorumlarından keşfetmiştim blogunu.

konuşma diliyle yazıyor olması dilbilgisinde iyi olmadığını düşündürmesin..sadece samimiyetten..

tek derdi “farkında olmak”; bugüne kadar başına ne geldiyse bundan geldi..Sonra anladı ki biraz görmezden gelse hayat ne rahat olacak..Biraz anlamasa, talepleri karşılayabilecek..Biraz az düşünse, mutluluğu yakalayacak ama size de bahsetmişlerdir okulda alışmışla kudurmuş arasındaki ilişkiden..

güzel söze çabuk kanar; genelde iyi düşünür; karşı tarafı iyi farzeder ne kadar zeki geçinse de hayal kırıklıkları bitmez vee tahmin edersiniz ki bir hayal gücü var; evlere şenlik.. :))

bu kadarla kalmıyor tabii ama gerisi de az çok yazdıklarında var; bi kısmı kurgu bi kısmı gerçek..”

Zeynep Altuntaş ~dan

Eksik gördüğüm nokta çok sık yazmaması :), bir de alan adında “ş” harfini “sh” olarak işlemesi. Tarayıcıdaki simgeden beslemeye abone olabilirsiniz ancak sitede görünür bir yerde bu bilgi de verilse daha iyi olurdu.

Anasayfada takip ettiği blogları ve içeriğine katkıda bulunduğu sosyal ağları da bulabilirsiniz. Sadece yazılarını değil yorumlarını okumak da güzel…

2 comments

  1. hasan, çok teşekkür ederim.. seni bloğum da ağırlamak da zevkti; bloğuna konuk olmak da..
    sevgiler.. :)

  2. Hasan çok teşekkür ederim, Zeynep Hanım gibi bende burada konuk edilmekten büyük haz duydum…

Bir cevap yazın