AKP Milletvekillerinin istek kartları

Bu akşam ana haber bültenlerinde gezinirken AKP grup toplantısında yaşananlar dikkatimi çekti. Haber “Kartlar hazır, bakanım nerede?” başlığı ile showtv.net‘ten izlenebilir.

Adam kayırmanın daha açık bir kanıtını bulamazsınız, göremezsiniz.

Salondaki vekiller gergin bir bekleyiş içindeler. Ancak bu bekleyiş ne kapatma davasıyla ilgili ne de başka önemli bir konuyla.

AKP vekillerinin derdi, hazırladıkları istek kartlarını bakanlara ulaştırabilmek!

Hatta istek kartlarından biri az çok okunabiliyordu. Bir kişinin (T.C. kimlik numarası da yazılarak) belli bir göreve getirilmesi isteniyordu. Bakanlar da sessiz sakin kartları alıp ceplerine koydular.

Dikkatimi çeken şey tüm kartlar aynı büyüklükteydi, tek elden dağıtılmışçasına.

Vekillerin mecliste yan hakem gibi el kaldırıp indirmeleri ile yazdıkları bu istek kartları, kazan-kazan mantığına çok güzel bir örnek.

5 comments

 1. Hocam eline yüregine saglık :) ben işten geç gittiğim için haberleri dinleyememiştim acayip güzel oldu. Bunu kendi blogumdada yayınlamak isterim müsaden olursa…

  Ne denilebilir ki ülkede kuralsızlık kural haline gelmiş. Birde Adelet partisi, nerde bunun adaleti hakkı hukuku ? Hak yemekten degilmi sormak lazım … Sen ondan sonra git birde Cuma namazına gir….. Allah yardım etsin bu ülkenin haline yazık ne diyebilirimki.

  İyi çalışmalar.

 2. Kaynak göstererek yayınlayabilirsiniz, sorun değil. Söylediğiniz gibi zıtlıklar çok var AKP’de.

 3. Hocam baglantısız haber yazmamda :( yalnız showtv deki video silinmiş :( sende bir kopyası vardır umarım ? böyle haberin videosunu izliyemezsem çok üzülürüm

 4. “22.07.2008 SALI SHOW TV ANA HABER BÜLTENİ” başlığı altında duruyor haber.

 5. yazıyı okuyunca hatırladım o haberi. acaba komik duruma düştüklerini bilseler aynı şeyi yapmaya devam ederler mi?

  tabi ki ederler..

yorum alanı..