Formula 1 Valencia 2008

Yeni bir sokak pisti Valencia. Formula 1’deki diğer benzer pistlere oranla daha geniş, kaçış alanları da iyi görünüyordu. Ama yarış zevk vermedi. Geçiş neredeyse yoktu.

Formula 1

Yarıştan notlar:

  • Bir önceki yarışta son turlarda motor patlatan Massa hakkı olan galibiyeti aldı.
  • İkinci kez yakıt alırken, çıkış yolunda neredeyse duvara bindirecekti, Massa. İncelemeye de alında olay ama herhangi bir ceza gelmedi. Gelse şaşardım, çıkış yolu çok dar zaten daha ne olabilirdi. Yol verdi diğer araca.
  • Ferrari yıllardır en sağlam motora sahip takım olarak biliniyor. Yalnız bu yarışta da Raikkonnen’in motor patlatması bir şeylerin ters gittiğini gösteriyor.
  • Ayrıca Raikkonnen ikinci kez yakıt alırken acele etti ve zaman kaybetti. Bir kişinin de yaralanmasına sebep oldu. Bu adamın hırslı oluşu iyi ama bazen düşüncesizce davranıyor.
  • Alonso’nun ülkesi, doğal olarak en çok ilgi çeken pilottu. Daha ilk turda yarış dışı kaldı.

Şekil şemal olarak gerçekten güzel bir pist. Liman üzerinde olması, iki marinayı bağlayan köprünün sadece yarış için yapılmış olması, yatlar, garajların yüz yıllık depoların restorasyonundan oluşması, etkileyiciydi kısaca.

Formula 1

Ancak yarış için aynı şeyi söyleyemem, sıkıcıydı. Formula 1 araçlarının birbirlerini takip etmelerinin zor olduğunu gördük. Yaklaşabilseler de birbirlerini geçmeleri pek mümkün olmadı. Yarışın monotonluktan kurtulabilmesi için yağmur yağmalı ya da birkaç kaza olmalıydı.

yorum alanı..