bubble-translate

Google Chrome eklentisi: Bubble Translate

Hatırlarsan Google Translate ilk çıktığında herkes çok sevinmişti, hoş olmuştu, Türkçe’ye hizmet verildiği için. Aslında kızmaları gerekliydi insanların o kadar geç devreye alındığı için. İyi kötü bir seviyede çeviri hizmeti vermeye devam ediyor Google. Bubble Translate de Google Translate hizmetinden faydalanan bir Chrome eklentisi.

Bubble Translate olayı oldukça basitleştirmiş. Standart olarak “Ctrl”ye basılı tutarak kelimeyi ya da çevirmek istediğiniz yazıyı seçince mavi baloncukta Türkçe’ye çevrilmiş halini görebiliyorsunuz.

Bubble translate, Google translate, turkish english translation, çeviri

Başka kısayollar atayarak seçili metni İngilizceye ya da başka dillere de çevrilebilir.

Metni kendin yazacaksan eklentinin simgesine tıkla. Aşağıdaki şekilde çıkan pencereye neyi çevirmek istiyorsan yaz. Anlık olarak çeviri yapılacak.

Bubble translate, Google Translate, çeviri

Kelime anlamı öğrenmek için yazılan en basit ve kullanışlı eklentilerden biri Bubble Translate.

7 comments

  1. BUBLE TRANSLATE ÇALIŞMIYOR

  2. Chrome son versiyon kullanıyorum 16.0.912.63, çalışmıyor. Ayrıca IE 9 için google toolbar’da olan google kelime çeviricinin chrome’da olmaması saçmalık ötesi. Ne istiyor google, IE kullanmamızı mı?

  3. SElam. Windows explorer da sorunsuz çalışAn google kelime çevirici chrome da çalışmıyor. Sayfayı çevirmesini istemiyorum, sadece üzeriNe mouse ilegeldiğim kelimeyi çevirmesi yeterli. Siz Chrome kullanana arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Alternatif bir program olarak auto-translate yükledimancak oda çalışmıyor. Ayarlarına baktım ama yine stabil olarak çalıştırmayı başaramadım. 

  4. bu fonksiyonu ekledim ancak aktifleşmiyor kullanmak istediğim ispanyolcadan türkçeye sadece kelime üzerine gelindiğinde kelime çevirisi yapması teşekkürler

Comments are closed.