istatistikler

hasanyilmaz.net 10. yıl değerlendirmesi

hasanyilmaz.net‘in ne kadar yıllandığını Türkiye’nin en eski blogları listesi yapıldığında daha iyi anladım.

Başlangıç

2006 yazında üniversite öğrencisi iken Kendinizi Markalaştırmanın 50 Yolu kitabı tetikleyici oldu bu siteyi açarken. Güzel de oldu. Başlangıçta kendi kendiyle konuşuyormuş gibi hissediyor insan. 7-8 aydan sonra günlük ziyaret çift haneye ulaşmaya başladıktan sonra yorumlar da artıyor.

Sınıflandırma

Kategorilerden görüldüğü üzere yazma konusunda dar bir alanda kalmadım. Bu kategorilerden güncelliğini yitirmiş durumda olanlar mevcut. Bazılarını birleştirerek sadeleşmeye gidebilirim. Etiketler çeşitli kalmaya devam edecek.

Görsellik

Görünümde 8-10 tema değiştirdim sanırım. Çoğu değişiklik başlangıç yıllarındaydı. Hani lise/üniversite zamanlarında jöle sürüp ayna karşısında daha çok vakit geçirirsin de sonrasında kafanın üstündekinden ziyade içindekinin daha önemli olduğunu anlarsın ya; Bu da öyle bir şey. :) İçerik kraldır!..

Diğer bloglar

mavikurt.com: İnternet ve teknoloji odaklı bir blog açmıştım. Oldukça güncel tuttum. Ancak kişisel blog daha önemliydi. İçeriği kişisele taşıyarak devam ettim.

hedefturkce.com: Özellikle sanal alemde İngilizce kelimeler çok normalmiş gibi cümle içinde kullanılıyordu. Bu rahatsızlıktan dolayı eleştirel bir açıdan olaya yaklaşmaya karar vermiştim. Yazılım çevirisi duyurularım ve Türkçe ile ilgili diğer konular bulunuyordu. hasanyilmaz.net üzerinde Hedef Türkçe kategorisi altında devam edecek.

sozlek.com: Sevdiğim özlü sözler için açmıştım. Her sayfada tek söz ve her sayfa yenilemede rastgele bir söz gelecek şekildeydi yapısı. Zamansızlık sebebiyle kapattım.

Hakkında

hasanyilmaz.net: Her sitenin bir hakkında bölümü olması gerekir. Hakkında sayfasını farklı bir alanadı üzerinde oluşturdum. Biraz (4 senelik) güncellemeye ihtiyacı var.

hasanyilmaz.net İstatistikleri

İlk yazıdan itibaren tam 10 yıllık dönemi kapsayan bazı istatistikler için aşağıdaki bilgi görselini hazırladım. 10 yılın bilançosu sonrasında ilk yıl ile son bir yıllık zaman dilimleri arasındaki farklar bulunuyor. Nereden nereye..

 

hasanyilmaz net 2016

 

Yorumlarıyla, ziyaretleriyle değer katan herkese teşekkür ederim..

yorum alanı..