Masaüstüm

Her gün gezindiğimiz, belki de düzenine tasarımına hiç dikkat etmediğimiz masaüstlerinin sahipleri tarafından yorumlarından oluşan orjinal bir fikir… Kendi anlatımıyla;

Masaüstümüz hergün farkında olmadan defalarca uğradığımız, bazen imlecimizi üzerinde anlamsızca gezdirdiğimiz, ama bir o kadar da bizi ifade eden bilgisayarımızın vitrinidir. Masaüstünüzün sizin için ve başkaları için ne ifade ettiğini merak ediyoruz?

İlk yazıya şuradan ulaşabilirsiniz.

Blogu görünce hiç masaüstünü toplamadan çektim hemen . O anda kullandığım programların, dosyaların elimin altında olması gerekli. Durum bunu gerektirince toplu, düzenli bir şekilde olmak çok zor.

Bu aralar wordpress ile ilgi alaka olduğu için html, cpanel, belgeler v.b. her şey ortalıkta. Aynı işlevi gören programlardan fazla sayıda var. Sebep hepsinin kullanımının, yararının farklı olması. Elimde seçeneklerin bulunmasını severim.Yazı boş geçirmemek için MsProject, Promodel, Spss v.b. programlar çalışmak da faydalı. Ayrıca programlarla ilgili belgeler de yakınlarda olmalı.

Başlat çubuğu performans için klasik modelde, gözü yormayan %20 mat tonlarda. Çubuğun iki satır olmasının sebebi, hızlı başlatta simgeleri daha çok görmek ve açılan çok sayıda pencereyi daha iyi kullanmak. Bir bakımdan otomobilde direksiyon altında görülen göstergelere benzetebiliriz.

Masaüstündeki dağınıklığa rağmen görünmeyen klasörlerin düzenine önem veririm.

2 comments

yorum alanı..