Mavibilgisayar

Şu xp’deki sorunlar adamı öldürür. Yok aktivasyon ara, şifre gir, microsoft programlarını ilişkilendir v.b. Bir de bu ilişki kuran programların kaçak olduğunun anlaşılması var …
Linux‘a terfi etmeye karar verdikten sonra yeni bir sabit disk gerek. Hemen bir araştırma; karşıma mavibilgisayar çıktı. İzmit’te de mağazası açılmıştı birkaç ay önce. Sitenin bazı özellikleri;

 • Sistem toplama kısmı çok rahat. Tak tak iki dakikada her şey biter. Yükseltme yapılabilecek kategoriler de öneri olarak sunulmuş.
 • Ürünlerin sayfalarına girildiğinde standart özellikler (sepete at, tavsiye et, yorum yaz, fiyatı düşünce haber ver, yazdır, stoğa gelince haber ver) yanında sayfanın sağında ürün özellikleri, yorumlar ve arıza prosedür bilgisi olması, ürünün altında olmasından çok daha iyi.

mavibilgisayar mavibilgisayar mavibilgisayar

 • Satılan tüm ürünleri ve fiyatlarını aynı sayfada görmek mümkün.
 • Yorumlara bakmadan alışveriş yapan azdır internetten. Sadece yorumları da arayabilirsiniz.
 • Gelişmiş ürün arama özellikleri (sabit disk için; kapasite, arabirim, dönüş hızı. anakart için; sokettipi, taban, vga arayüzü, chipset, onboard vga. Bunların yanında ortak arama özellikleri ise; marka, durum, fiyat aralığı, yorum puanına göre sıralama ve resimleri göster seçeneği.
 • Sade ve kullanılabilirliği yüksek siteye uğramadan geçmeyin.

Gittik mağazaya aldık sabit diski ancak saat gibi tik tak ses vermeye başladı :) . Baştan bozuk çıktı. Genelde ne beklenir? Arıza tespit edilir, gönderilir garantiye.

Bunları beklerken tüketicinin koruması hakkındaki kanundan öğrendiğim kadarıyla aldığım ürün ayıplı mallara girmekte. Kanunda yazan seçeneklerim;

Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi
veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin
tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Sıkı sıkı çalışıp, değişim talebi için tartışmaya gitmişken :) mağazanın içinde servisi olduğunu söylediler. Gidip kontrol ettirdim. Sorumlu kişi değişeceğini söyledi. Hizmet iyi, mağaza içinde kontrol servisi bulundurma zorunluluğunu da yerine getiriyorlar. Elektronik eşya veya bilgisayar parçası alma durumumda ilk tercihim oldular…

3 comments

 1. Mavibilgisayar hakkında çok birşey bilmiyorum fakat İstanbul Perpa Ticaret Merkezindeki bir bilgisayarcıdan 160 gb harddisk aldım 140 gb çıktı. Bilgisayar parçaları alırken çok dikkat etmek gerekiyor. Tabiri caizse taklaya gelebilirsiniz.

 2. tüketiciye saygı lütfen arkadaşlar….

 3. Mavibilgisayar hakkında çok birşey bilmiyorum fakat İstanbul Perpa Ticaret Merkezindeki bir bilgisayarcıdan 160 gb harddisk aldım 140 gb çıktı. Bilgisayar parçaları alırken çok dikkat etmek gerekiyor. Tabiri caizse taklaya gelebilirsiniz.

  demişsin.

  160 gb harddisk aldığında yada 250 gb aldığında bunu asla tam değer olarak göstermez harddiskler, 160 ? 140 250 yi 230 görebilir bunlar normaldir. ve şuana kadar hiç 140 gb harddisk üretilmedi diye biliyorum.

  Örnek: 40,80,120,160,200,250,300,350,400,500 GB

  lütfen bi firma hakkında yada bir mal hakkında bilgili olarak yorum yapalım.

yorum alanı..