SiteBilgi

SiteBilgi, sadece hedefi doğrultusunda hizmet veren tasarıma sahip az rastlanan sitelerden. Herhangi bir site hakkındaki (sıralama olarak kullanılabilecek) verileri öğrenmenize olanak sağlıyor.

SiteBilgi’de verilerinden yararlanılanlar: Google Pagerank, Alexa sırası, Google, Yahoo, Live Serach ve Altavista geri linkler, Technorati sırası ve Del.icio.us linkleri.

eburhan‘ın eklemeyi düşündüğü özellikler hakkında görüşlerim:

  • Site karşılaştırma, SiteBilgi tek sitenin verilerilerini yansıtması açısından da güzel ancak böyle verileri aynı sayfada görmek ayrı bir keyif olur. Birkaç sitenin verilerinin toplanması biraz daha uzun sürse de karşılaştırma özelliği SiteBilgi’nin kalitesini arttırır.
  • Türk servislerinin kesinlikle bu işin içinde olması gerekir. SiteBilgi Türk gezginlerin hizmetine sunulmuş. Durum bu ise neden bizim oluşturduğumuz Blograzzi, Oyyla ve Linkibol yok?

SiteBilgi’nin yurtiçinde eksiği kapayarak başarılı bir girişim olduğunu söyleyebiliriz. Yabancı dil desteği ile (site karşılaştırma, digg v.b. servisler de dahil edilerek) yurtdışında da neden başarıyı yakalamasın?

1 comment

  1. Sitebilgi Güzel Fakat Sorgulama Limiti Olması Kötü.
    Bazen Çok Sayıda Siteyi Araştırmam Gerekiyor Sitebilgi Buna Sınır Koyduğu İçin Kendi Siteme Başka Bir Site Bilgilerini Sorgulama Sicripti Kurmak Zorunda Kaldım.

yorum alanı..