Travian

Travian, Roma, Cermen ve Galya ırklarından biri seçilerek oynanan bir strateji oyunu. Altın satın alınarak oyuna ek özelikler kazandırmak mümkün. Ancak oyun sevenleri çok olduğu için birçok ücretsiz uygulamadan ve siteden faydalanmak mümkün.

Travian’ı “İnternet Explorer” ile altın hesabını kullanıp oynasanız bile zevk almazsınız. İnternet Explorer’ın kara kuru bir şey olduğunun farkına varmak gerek. Travian’ın esas oyuncuları Firefox tarayıcısı kullanır!

Firefox sadece Travian için değil; Eklenti ve tema kurulumları ile vazgeçilmez bir internet tarayıcısı olup İnternet Explorer’ın en büyük rakibidir.

Firefox’u Travian Karargahına Çevirmek

Firefox indirip kurduktan sonra Greasmonkey eklentisini yükleyin ve Firefox’u tekrar başlatın. Greasemonkey bir aracı durumda. Sitelerdeki verileri farklı bir şekilde görmenize yarayan betikleri çalıştırır. Greasemonkey ile kullanılabilecek en iyi Travian betikleri:

Travian Beyond: Altın hesabından çok daha iyi özellikler eklediğini söyleyebilirim. Depoların ne zaman dolacağı, bina gelişimleri için ne kadar madde gerekli, ne zaman hazır olacak, pazar için kullanışlı kategorilendirme, not defteri, kısayol ekleme, anasayfadan askeri üretim binalarına hızlı erişim, kayıplar ve kazançların savaş raporlarına eklenmesi ve daha birçok özellik.
Travian Battle Analyse: Travian Beyond ile görülebilen kayıplar bu betikte de var. Farklı olarak saldıran askerlerin toplam saldırı gücü, savunanların yaya ve atlı askerlere karşı ayrı ayrı toplam savunma güçleri, orduların tahıl tüketimi, taşınabilecek en yüksek miktar, kahramanın etkilediği ölen asker sayısı toplam tahılı görülebilir. Travian Battle Analyse sadece raporlarda değil orduyu gönderirken de çeşitli istatistiksel bilgiler vermekte.

Betik Türkçe desteği yoktu. Çeviriyi gönderdim. Sürüm yükselince ekler sanırım.
Travian Village Center Numbers: Köyde varolan bina seviyelerini gösterir.

Hero Status: Kahraman kışlasından şimdiki, sonraki ve gerekli olan sayı görülebilir.

Map popup ve Message popup ile mesajlar ve haritadaki köy bilgisi açılır pencereler ile incelenebilir.

Travian Tools Pack ile de her sayfadan oyuncu istatistik araması yapılabilir ve kolayca istenen koordinata gidilebilir.

Yararlı siteler

Grafik Paketleri: MajesteGp, MajesteGP Hareketli, Desolated, CaesarPlace, GençYazılım Karma, Ejderhan

Linkler profildeki grafik paketleri kısmına yapıştırılarak kullanılabilir.

1 comment

  1. Kişilerin birbirlerine hakarete varan konuşmaları sebebiyle tüm yorumlar kaldırıldı ve konu yoruma kapatıldı.

Comments are closed.