Turkcell – Çevreci fatura al, 1 GB bedava internet kazan

Basılı faturayı pek sevmem. Hemen borca harca bakarsınız, sonra çöpe. Vınn faturam için de Turkcell’in 1 GB bedavası olan bir kampanyası var. Katıldım ben de.

Basılı fatura yerine e-posta adresinize geliyor. Hem zamandan hem kağıttan kazanmaca. Bunun karşılığında 1 ay içinde kullanabileceğiniz 1 GB kota veriyorlar. Bu hakla ilgili açıklamaları:

VINN hatının faturasını SMS veya E-fatura ile almaya başlayan aboneler ise 1 ay boyunca yurtiçinde kullanabilecekleri 1GB BEDAVA İNTERNET avantajından yararlanacak

Buraya kadar her şey güzel. Ancak olay Turkcell’in bunu kullandırmasında. Aşağıda 9 Aralık’ta kaydedilen görsel kalan kota bilgimi gösteriyor:

turkcell_vinn_kampanya

Vınn paketim 4 GB’lık. Her ayın 15’i fatura dönemim. 23 Kasım’da da Turkcell’in çevreci fatura kampanyasına katıldım.

Beni kıl eden konu hediye kotanın para saydığım kotanın önüne alınması. Taahhüt edildiği gibi 1 ay içinde kullanamıyorsunuz. En fazla fatura döneminize kadar kullanılıyor, hatta daha az. Çünkü hemen düşmeye başlıyor. (Hiç internete girmeyenin hali başka tabi.)

Normalde kampanyadan verilen kota kronolojik sıralama gibi diğerinin ardına alınmalıydı. Kronolojik sıralama olsaydı verdikleri tüm hediye kotalar kullanılacaktı. Uyguladıkları durumda da hediyeler kullanılacak ama normal kotanın veri trafiğinden tasarruf sağlayacakları kesin.  Turkcell’in çakallığı..

1 comment

  1. Millet ne emmeye geliyo ne gömmeye hediye vermiş niye kıl oluyon zaten bi defaya mahsus veriyo hediyeyi evlenme vaadi gibi düşün her türlü geçircek rahat ol zevk almaya bak

yorum alanı..