Türkiye Petrolü

Suriye sınırının sıfır noktasında açılan 25 petrol arama kuyusunun 21 tanesinden petrol çıkmış. Bu haberi duymayan kaldı mı bilemiyorum.

Petrol bulunan kuyuların sahası da önemli. Alandaki mayınlar temizlendikten sonra petrol arama çalışmalarına başlanabilmiş. Sınırlarımızda gözle görülür uzaklıktaki yerlerden petrol çıkarken, bizde çıkmaması çok garipti.

Enerji konusu ilgi çekici olduğundan internette küçük bir arama sonucunda ilginç bilgilere ulaşmak mümkün.

 • Şu 21 kuyudan çıkan petrolün bulunduğu arazi bir dönem İsrail’e organik tarım yapmak üzere kiralanması düşünülüyormuş.
 • Şu andaki petrol üretimi ve tüketimi korunursa bilinen rezervler 40 yıl içinde tükenecek görünüyor.
 • Dünyada çıkarılan petrolün % 30’unu A.B.D. tüketiyormuş.

Bir dönem tükettiğimiz petrolün % 55’ini üretebiliyorken, şimdi ise bu oran % 10’un altında.

Ülkemizde petrol arama konusunda yabancı şirketlerin ilgisizliği var. Ruhsat aldıktan sonra arayabilirler. Ancak yeraltı zenginliğimizi yabancıların araması ne kadar doğru?

Ellerinde petrol çıkarma fırsatı varken neden kullanmıyorlar? Yanıbaşımızdaki Irak’tan çok daha az maliyetle çıkarıp bize satmak daha kârlı.

Yeraltı kaynaklarımız konusunda çok az şey biliyoruz. Bilmek çoğu kişinin işine de gelmiyor.

Enerjiyi dışarıdan alıyoruz. Taşıma su ile değirmen dönmeyeceğine inanıyorsak ülkemizi bekleyen tehlikelerin de farkında olmalıyız!

Kaynaklar

10 comments

 1. Bizler farkındayız da büyük başlar uyansa artık. Ama nerdeee

  1. Uyandıklarında Hollanda’daki ortaklarına satıyorlar

 2. Evet büyük başlarında uyanması gerekir. Konuyla ilginiz yokken istediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz. Ama işin başına siz geldiğinizde istediğiniz yorumu yapamazsınız. işte Türkiye’ye irade sahibi insan gerekiyor. Ben istediğimi yaparım diyebilen biri

 3. Büyük başlar devleti satmaktan başka bir şeyden anlamazlar ki.

 4. Türkiye 1940 yılından bu yana Masonların yönettiği bir ülke olmuştur. Birçok hain devlettin en üst mevkilerinde görev almıştır. Bize kullandırmadıkları yeraltı zenginliklerimizi zamanı gelince Büyük israil kurulduğu zaman Yahudiler kullanacak.

  Biz bu planlarını bozmalıyız ve yeraltı zenginliklerimizi çıkartmalıyız, kullanmalıyız.

 5. @Hakan
  Hadi hemen harekete geçelim o zaman. :)

 6. @ferhad
  haydi ya Allah. :))

 7. TÜRKİYE KENDİ PETROLÜNÜ VE YER ALTI KAYNAKLARINI ARTIK KENDİ ÜRETİP KULLANMALI, TÜRKİYE BÜYÜK BİR MİLLET BUNU BAŞARABİLİR.
  TÜRKİYE TÜRK IRKININ’ dır.BÜYÜK TÜRKİYE İLELEBET PAYİDAR OLACAKSIN.

 8. ASIL DÜŞMAN İSRAİL VE ABD ‘dir. BU DÜŞMANLARA KARŞI ÖNLEM ALMAK ZORUNDAYIZ. BU İNSANLIKLA ALAKASI OLMAYAN BU YAHUDİ ÜLKELERİ , İNAÇLARINA GÖRE ŞAEYTAN BABALARI. BU ÜLKELERLE ANLAŞILMA YAPILMAZ ZATEN BUNU İLAHİ KİTAPTA BÖYLE DEMEKTEDİR.
  İSRAİL VE ABD , BÜYÜK TÜRKİYEYE SALDIRABİLİR. ŞİMDİDEN ÖNLEM ALALIM. FÜZE SAVUNMA SİSTEMLERİ VE UYDULARINI KULLANALIM.
  KENDİ YER ALTI SİSTEMLERİNİ KULLANALIM.
  NÜKLEER SANTRAL VE BUNA BAĞLI OLARAK ATOM BOMBASI VE NE GEREKİYORSA ONU KULLANALIM, VE YAPALIM.
  TÜRKİYE BÜYÜKTÜR. TÜRKİYE TÜRKÜN’DÜR. BİRDE KÜRT’DEN DOST OLMAZ , OSMANLIYI ARKADAN VURAN KÜRTT’TÜR. BU ARAŞTIRILSIN.
  PEYGAMBERLERİ ÖLDÜREN YÜCE ALLAHIN LANETLEDİĞİ KAVİM OLAN YAHUDİLER HEM TÜRKİYENİN HEM DE DÜNYANIN DÜŞMANI’ DIR.YAHUDİ İNANCINA GÖRE BABALARI ŞEYTAN’DIR. KLAVUZU KARGA OLANIN …., ŞEYTAN DA BUNLARA EMİR VERİYOR: TÜM İNSANLARI ÖLDÜR DİYE DÜNYA ONDAN DOLAYI KAN GÖLÜNDE BU SAPIK DÜŞÜNCEDEN DOLAYI BÖYLE, AMA YÜCE ALLAH BU PİSLİKLERİN BELASINI VERECEK ‘TİR. TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN.

yorum alanı..