WordPress eklentisi: Footer JavaScript

Günlüğünüzün hızlı yüklenmesi için çeşitli ipuçları vardır, genelde boyutları azaltma ile ilgilidir bunlar. Bir de sayfadaki öğelerin sırasını değiştirerek daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Footer JavaScript eklentisi günlüğünüzdeki betiklerin alt kısım ile yüklenmesini sağlıyor.

WordPress betikleri üst kısım ile birlikte yüklüyor. Betiklerinizin yüklenmesi sırasında içeriğiniz yüklenmez. Betiklerin yüklenmesi bittikten sonra ziyaretçi içeriği görmeye başlar. Footer JavaScript eklentisi bu betikleri alt kısımda yüklenmesini sağlayarak ziyaretçilerin içeriği daha önce görmesini sağlar bir anlamda.

Sayfanın boyutlarında bir oynama yapmaz bu eklenti. Görünmeyen boyutun daha sonra yüklenmesini sağlar. Görsel öğelerin daha önce yüklenmesi ziyaretçilerin daha iyi bir deneyim yaşamasını sağlayabilir.

7 comments

  1. Eklentiyi yükledim , gözle görülür bir şekilde hızlanma var . Benim merak ettiğim bunu manuel olarak nasıl yapabiliriz ? Mesela ben header.php ‘ yi açtığımda sadece 1 tane javascript gözüküyor fakat siteyi açıp kodlara baktığımda 5-6 tane javascript kodu gözüküyor . Bunları göremememin sebebi nedir ?

  2. Eklenti olmadan nasıl yapılacağı eklenti sahibinin sayfasında anlatılıyordu.

    Betiklerin üst kısım içinde olması gerekli değil. WordPress’in davranışı, içerik gelmeden önce bunu bir şekle sokmak için betiklerin üst kısım ile yüklenmesi yönünde. Bu betikler istatistiklerle, kullandığınız görüntülerle de ilgili olabilir. Diğer eklentileri incelemek lazım bunu daha iyi anlamak için.

  3. Kurdum fakat büyük bir hızlanma göremedim. Benim kullandığım imajlardan da olabilir aslında.

  4. Dikkatimi çekti, bu kadar eklentiden bahsetmişsiniz ama sitenizde doğrudüzgün bir eklenti göremedim, neden?

  5. Doğru düzgün derken bu göreceli bir durum.

    Size göre doğru düzgün eklentiler hangileri oluyor, birkaç örnek verebilir misiniz?

  6. Teşekkürler. Tam farkedemedim ama işe yarar birşeye benziyor.

yorum alanı..