A’dan Z’ye Seri Katiller Ansiklopedisi

Notlar:Seri katiller

“Bana tepeden bakarsanız, bir aptal görürsünüz.
Bana aşaşıdan bakarsanız, tanrınızı görürsünüz.
Bana tam karşıdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz.” Charles Manson

 • Söylentiye göre Sawney Beane, çiftçilikten bıkarak yol kesmeye başlayan, onbeşinci yüzyılda yaşamış bir iskoç köylüsüydü. Kendisi gibi katı birisi olan nikahsız eşiyle Galloway sahilinde bir mağarada yaşayıp birçok çocuk sahibi oldular. Sonunda ensest ilişkilerle 48 kişiye ulaşan aile fertleri geçimlerini tehlikeden habersiz yolculara saldırıp onların etlerini yiyerek, artanları da deniz suyunda tuzlayıp saklayarak sürdürdüler. Kurbanlarının kaç kişi olduğu tam olarak bilinmemektedir.
 • Akıllılık maskesi, psikopatın en tüyler ürpertici özelliğine işaret eder: tamamen sıradan görünebilme, soğukkanlı tabiatını normal bir dış görünüm altında saklayabilme yetisi.
 • Albert De Salvo, kadınlara tecavüz edip onları bozmanın yanında cesetleri de tahrip etmekten hoşlanıyor, cinsel organlarına şişeler, süpürge sopaları sokuyordu.
 • Albert Fish, günahlarının cezası olarak kendine çok tuhaf işkenceler yapmıştı; Deri kayışlarla ve her yerinden çiviler fırlamış sopalarla kendisini dövmek, kendi dışkısını yemek, kasıklarına dikiş iğneleri sokmak gibi.
 • Andrei Chikatilo, dillerini kesmek, meme uçlarını ısırıp koparmak, burunlarını kesmek, gözlerini çıkarmak, cinsel organlarını yemek yaptığı korkunç şeylerin sadece birkaçıydı. 53 cinayetle itham edildi.
 • Bir av tutkunu, kendisine küçük bir güney amerika adası satın alır ve ada batan gemilerden kurtulan kazazedelerle dolana dek bekler. Zamanı gelince de cesarete, kurnazlığa ve düşünme yetisine sahip tek hayvanı avlamaya başlar: İnsan.

21 cinayet, sayısız ağır suç ve binden fazla fiili livata. “Bütün bunların hiçbiri için en ufak bir pişmanlık ve üzüntü duymuyorum.” “Güç ve kudret her şeyi doğru kılar.” Carl Panzram.

 • Cesetleri yok etme: Joe Ball, öldürdüğü sevgililerini beslediği evcil timsahlara yediriyordu. Fritz Haarmann da kurbanlarını parçaladıktan sonra etlerini sığır eti olarak karaborsada komşularına satmıştı. Dennis Nilsen, cesetleri parçalayıp tuvalete atıyor, üzerine de sifonu çekiyordu, ancak bu sebeple apartman boruları tıkanmış ve yakayı ele vermişti.charles-manson.jpg
 • Jürinin Albert Fish hakkındaki düşüncesi, “Onun deli olduğuna inandık, buna rağmen onun ölmeyi hakettiğini düşünüyoruz.“.
 • “Hep durmak istedim, ama yapamadım. Başka bir heyecan veya mutluluk kaynağım yoktu.” Dennis Nilsen
 • Alman hancı Karl Denke en az üç düzine müşterisini öldürmüş, cesetlerini parçalayıp etlerini salamura yapmış ve bodrumunda saklamıştı. Yakalandığında polise üç yıldır insan etinden başka bir şey yemediğini söylemişti.
 • Joachim Kroll tutuklandığında, fırın üstündeki tencerede pişmekte olan bir şey bulmuşlardı; Dört yaşında bir kızın patates ve havuçla beraber pişirilmekte olan kesilmiş eli.
 • Fritz Haarmann’ın kendi isteği üzerine şehrin pazar alanında başı bir kılıçla kesildi.

“Başkalarına acı verme isteği sadizmin esası değildir. Buradaki başlıca güdü, başka bir insana tamamen üstün olmak, onu kendi irademiz doğrultusunda çaresiz bir zavallı hale getirmek, onun efendisi olmak, onun tanrısı olmaktır. En önemli radikal amaç, ona ıstırap vermektir, çünkü başka bir insana acı vermek kadar büyük bir güç yoktur.” Roy Hazelwood

 • IQ, araştırmalara göre seri katillerin IQ’larının normal üstü olduğu ortaya çıkmıştır.

“Bedenlerinden çıkan son nefesi hissedersiniz. Gözlerine bakıyorsunuzdur. Bu durumdaki bir insan tanrıdır.” Ted Bundyted-bundy.jpg

 • Gunnes, çürüme sürecini hızlandırıcı bir yol keşfetmiştir. Cesetlerin her birini altı parçaya bölmüş, sonra da bu parçaları organik maddeleri hızla eriten son derece yakıcı bir madde olan kirece bulamıştır. Puente de cesetleri kireçle eritmeye çalışmış olmasına rağmen kimyasal tepkimeler konusundaki bilgisizliği nedeniyle bunu başaramamıştır. Kireç suya karıştırılmadığı sürece daha çok bir koruyucu görevi görür ve bozulma sürecini hızlandırmak yerine yavaşlatır.
 • Dört yüz yıl önce katiller, Avrupa’yı dolaşıp kurbanlarını hayvani bir hırsla öldürürlerdi. O zamanlar cani, psikopat, manyak yerine likantrof denirmiş şehvet katillerine. Bu ifade kurt adam anlamındadır.

“Kendimi yabancı hissediyorum, ben herkesten başka bir frekanstayım, öldürmek için programlandım.” 44 Kalibrelik Katil

“Tanrı aşkına beni daha fazla cinayet işlemeden yakalayın. Kendimi kontrol edemiyorum.” William Heirens

 • Nekrofili, yunancada ölü sevicilik (cesetlerle seks yapmak) anlamına gelir.
 • Jeffrey Dahmer‘in geniş koleksiyonu boyanmış kafatasları, buzdolabında duran kafalar ve bir istakoz sepetinde sakladığı erkek cinsel organlarını içeriyordu.
 • Parafili, sözlük anlamıyla anormal aşk demektir; Cinsel sapmanın veya sapkınlığın teknik dildeki karşılığıdır.ed-gein.jpg
 • Peter Kurten‘in en büyük zevki, ilişki halindeyken hayvanları bıçaklayarak öldürmekti.

“Kriz dönemlerinde fırsatlar gizlidir!” Çin atasözü

 • Birçok uzman, bir seri katil olarak tanımlanabilmek için bir kişinin birbiriyle bağlantısız en az üç kişiyi öldürmesi gerektiğini söylemektedir. Genel bir kural olarak seri katiller yakalanıncaya kadar öldürmeye devam ederler.
 • Efsanevi seri katiller (Ed Gein, Albert Fish, Jeffrey Dahmer, Ted Bundy
  v.s.) gündelik hayatın ötesine geçerler. Bazı suçlular insanlarda güçlü bir hayranlık uyandırırlar, çünkü yaşadıkları dönemin en karanlık güdülerini ve saplantılarını vücuda getirmiş gibidirler.
 • Daha birçok suç ve katil hakkında bilginin yanında seri katillerin ortak özellikleri de başlıklar halinde ayrıca açıklanmış. Neden cinayet işlediklerini merak edenlerin mutlaka okuması gerekli…

Facebook Delicious Linkedin Twitter Google +1

 • emre

  Herkez egosunu tatmin etmek amaçlı katillere övgü veya nefret belirten yorumlar yazmışlar bravo. Belki benim yazacağım yorumda egomu tatmin edecektir doğrudur. Katillerin beyinsel gelişimlerinin insanlardan daha fazla olduğu da doğrudur ya da az gelişmiş olanlarında katil olabilecekleri doğrudur. Ancak yanlış olan şu ki İnsanlar evrimleşmiş hayvanlardır. (Bunu kabul etmeyenler olabilir.) Bu yüzdende güçlü olanın hayatta kalması konulu 5. sınıf konusunu hatırlamanızı isterim. İşte bu katiller hayatta kalabilmek için öldürmeyi düşünüyorlar. Güçlü olmanın yolunun öldürmekten geçtiğini zannediyorlar. Belki bizzden çok zekidirler ancak zeka dediğimiz şey beyninin anotomik özelliğinin var olması değil var olan beynin doğru yönde ve güncel olarak kullanılmasıdır. Aptallık geri de kalmaktır bu katiller evrimleşememiş insan benzeri aptal hayvanlardır.

 • LAMARCK

  hehhehe hepinizi öldürcem. Ben çok seriyim…

 • Zakada zuka paka puka

  ya bi get ‘in gidin zeki olan yakalanmaz :) Bu adamlar bu kadar zekiyse yakalanmalarında (yakalanmak istemeleri) kesinlikle sebebi olmalı. Halla onlardan konuşuyor olabilmemiz mesela :)

 • seda

  aslında seri katillerin aile yaşamları parçalanmış aile dediğimiz yapıya sahip. eşcinsel ya da çoğunluğu küçükken taciz veya ensest bir ilişkiye maruz kalmalarından ötürü ya heteroseksüel ya da homoseksüeldir. çocuklara saldıranlar genellikle ebeveynlerinin davranışlarını model olarak aldıkları için ve ebeveynlerinin yer-yön değiştirme savunma mekanizmalarını yine kendilerini yetişkin olarak kendilerinden küçüklere uygulama böylece hem ebeveynlerinin onlara yapmış olduğu kötülüğü hemde içlerindeki kin ve nefreti onlarda çocukları gibi gördükleri kurbanlarına uygularlar.tatmin sağlama. aşırı dindar olup katil olanlar da yine aşırı otoriter, ayıp, günah, cehennem sözcüklerini çok sık kullanan dindar anne veya babanın çocuklarıdır. kendilerine bir görev verildiğini ve bu görevi yerine getirmeleri gerektiğini bunun da “tanrıdan “geldiğini sanrılarlar. Doktorlar kendilerinin hayatı elinde tuttuklarına inandıkları için. yaşatırım ve gerekirse öldürürüm ben tanrıyım bu güce sahibim inanışına sahiptirler. “tabire göre seri katil asla psikolojik bozukluğa sahip olmayan planlayan ve tasarlayan ve çok zeki olma, içe dönük, normal ve sıradan meslek yaşamları olan (bazen bu sıradanlıktan çıkmak istedikleri için popüler seri katil olanlarda vardır.) en az 3 ve daha fazla cinayet işleyen ve kurbanlarından onlara ait hatırlatıcı eşyalar alan suçlulardır ” ama hepsi sosyopat, psikopat ve akıl hastasıdır. tanrıdan mesajlar geldiğine bu yüzden adam öldürdüğünü söyleyen bir insan normal olamaz. halüsinasyon bir semptomdur. pedofili sapkınlık bir hastalıktır. 1. 47XYY KLİNFELTER SENDROMU ‘NUN GENETİK KODLAMA HATALI BİREYDE DÜŞÜK ZEKADAN ÖTÜRÜ KATİL VE SUÇ İŞLEMEYE MEYİLLİLİK GÖSTERDİĞİNE DAİR ARAŞTIRMALAR VAR. ŞİZOFRENİ, OBSESSİF KOMPULSİF TAKINTILAR, DAHA PEKÇOK NEDENİ VAR. ÇOK ZEKİ OLMALARINDANDA KAYNAKLANABİLİR DÜŞÜK ZEKA OLMALARINDAN DA YA DA ERİKSONUN PSİKOSOSYAL KURAMINA GÖRE TEMEL GÜVEN-GÜVENSİZLİK ÖZERKLİĞE KARŞI SUÇLULUK,GİRİŞİMCİLİĞE KARŞI UTANMA, BAŞARIYA KARŞI AŞAĞILANMA, KİMLİK ARAYIŞI-KİMLİK BUNALIMI, YAKINLIĞA KARŞI UZAK İLİŞKİ KURMA(SOSYOPAT VE SEVDİĞİ İNSAN TARAFINDAN 25-30 YAŞLARINDA REDDEDİLME,TERKEDİLMEYE KARŞI İNSANLARA KARŞI UZAK İLGİ KURMA ) ÜRETKENLİĞE KARŞI DURGUNLUK,BENLİK BÜTÜNLÜĞÜNE KARŞI UMUTSUZLUK, MUTSUZLUK.DÖNEMLERİNDE KRİTİK DÖNEM SORUNLARI. YALNIZ ONLARA BU DENLİ HAYRAN OLAN İNSANLAR ANORMAL SERİ KATİLLER NORMAL GİBİ DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM. İNSANLAR ASLANLARDAN BİLE YIRTICIDIR. ARAŞTIRMALARA GÖRE BİR ASLANIN YIRTICILIĞI %90 İNSANIN YIRTICILIĞI %100DÜR. İNSAN ISIRIĞI HAYVAN ISIRIĞINDAN DAHA TEHLİKELİ. ENFEKSİYON KAPMA VE ÖLME RİSKİNİZ KUDUZ OLMA RİSKİNİZDEN YÜKSEK. AYRICA ŞEMPANZELER ÜZERİNDE YAPILAN ARAŞTIRMA VE GÖZLEMLERE GÖRE ŞEMPANZELERİN KENDİLERİNE ZİYARETE GELENLERİN ATTIĞI YİYECEKLERİ MUZ KABUĞU, KABUKLU KURUYEMİŞLERİ BİRİKTİRDİKLERİNİ VE ARAŞTIRMACILAR BUNLARDAN PLAN YAPMA DAVRANIŞI VE BİR KATİLİN BİLGİ TOPLAMA DAVRANIŞINI EVRİMLEŞMEMİŞ PRİMATLARIN DAVRANIŞLARINA BAĞLIYOR.

 • rem

  şu an hakkında bahsettiğimiz seri katillerin öldürme biçimleri,niye öldürdükleri,hepsi küçüklükten geliyor.bir bina gibidüşünün.zemin sağlam olmazsa bina yapıldıktan sonra pek dayanmaz.bence bu insanlar çocukluklarından beri iyi koşullarda büyümüyorlar.we pat diye birşeyoluyo bina yıkılıyo.bina yıkıldıktan sonra sadistlik süreci başlıyo.kimisi bina yıkıldıktan sonra deliriyo,kimisi kendini iyi şeyler yapmaya adıyo….bir düşünelim.sokaklarda tiner çekenleri.acaba hangi yetimhaneden kaçtı?yaa babası annesi varmı?varsada nasıl büyüttüler?ben bu noktata bizlere çok iş düştüğünü düşünüyorum.bazı hayatların sönmemesi için.suçsuz yere insanların ölmemesi için bizlerde bir yetimhaneye gidebiliriz,öksüz bir çocuğun ablası abisi olabilriz,yada hırsızlık yapan bir çocuğa neden çalmak istediğini sorup çözüm yolu arayabiliriz.birkeresinde şahitoldum bir adamın elindeki ekmek poşedini çalmaya çalışan çocuğu adam yakaladı ve sokak ortasında dövdü…..gerisini siz düşünün.yukarıda kedileri öldürüyorum diyen kişi.senin anne babandamı böyle?yoksa yetimhanedemi büyüdün?

 • gmzçm

  çok ilginç ama doğru tesbitler bence de çocukken yaşadıkları tranvaların etkileri var geri gelmeyecek şeylerin intikamı aslında

 • aasgard

  bu insanların sosyal ve psikolojik problemleri vardır illaki benim burayı ziyaret eden konuya alakadar arkadaşlardan iistediğim bunula ilgili kitap isimleri psikolojik yada sosyolojik bozukluklar ve eğilimlerle ilgili…

 • http://www.facebook.com caner

  bunlar piskopat yaaa

 • katil olmak

  bende bazen evden kaçma isteği oluyo babamla takışığız kendime olan güvenimyok hiç bi şey yapma isteğim yok insanlarda kaçıyorum yüzüm kızarıyo durduk yere ve bisürü takıntılarım var sıkılınca göz kapağımda istem dışı gerilmeler oluyoo bunların hepsi beni sinirlendiriyoooooooo offf boşşluktayım kurtulmak istiyorum bazen kendimi kaybettiğim anlar oluyo bi gece az daha birini öldürüyodum sıradan bi konu yüzünden araba park etme mevzusu sadece korkutmak istedim o an elime bıçak aldımm apartmandan inerken de elimde bi bıçak olduğunu unuttum ve aşğı inince bi hışımla adama saldırdım. ona yumruk atıyordum. adam benim yumruğumdan kaçarak kurtuldu. kaçmasaydı kafasına bıçağı yiyecektiii. elimdede ufak bi bıçak yoktu. sonra beni tuttular ozaman elimde bıçak olduğunu fakettim. adamın çoçuklarını gördüm hepsi alıyodu. karısı panik içindeydi. sonra seri katillerin hayat hikayelerine merak saldım onlar gibi olmak gerçekten zeevkli olurdu. adrenaliinnn işte bunu seviyoruumm. heyecanlanmak beni deli ediyooo. ama beni firenleyen bi duygu var allahtan korkmak dine bağlıyım öldükten sonraki hayatı düşünüyorum ve bu duygularım gidiyoorr.çok güzel bi dinimiz var. beni tutan tekşey bu inanç yoksa çok kötü biri olabilirdim. allah hepimizi korusunnn.

 • rem

  size kesinlikle katılıyorum.Allahtan korkmak…zaten bizi firenliyen şeyde bu değilmi?size bir tavsiyem var.ben yapıyorum çok işe yarıyo.yazın.sinirlendiğiniz,sevindiğiniz herşeyinizi yazın.istediğiniz herşeyi küfür edin saçmaşeyler yazın ama yazın.sonra isterseniz kağıdı yakın!isterseniz yırtın!ama yazın tüm duygularınızı ona aktarın…bir deneyin gerçekten çok rahatlatıyo ….

 • http://19861986 botan

  bence seri katillerin geneli çocukluğunda yaşadıkları tramvaların etkisinde kaldığı için öldürüyor tabii buna benzer daha büssürü sebeb veya sebebler olabilir ben sadece bir sebebten yola çıktım ben seri katilleri anlıyorum ve onlara hakta veriyorum çünkü dünyada köpek gibi gebertilmeyi hak eden insanlar var ben seri katil olsam bir liste yaparım örneğin kurbanlarımın şu özellikleri taşıması gerekir şımarık insanları küçük gören kendinden güçsüze zulm eden çocuklara kötü davranan sürek aşağılayan bu ve buna benzer huyları barındıran herkesin öldürülmesi kaçınılmaz bir gerçektir

 • ASU

  ben bu konuyla cok ılgılenıyorum arastırmalarım suruyo yenı baslamıs olabılırım ama devam edıcem… benı buna ıten bu ınsanların neden bu hale geldıgı.. bunda etken ne .. yada dogustan bu denlı canı olabılermı .. onerebılıcegınız kaynak varsa ısımlerını beklıyorum tesekkurler…

 • rem

  yeni birşey daha öğrendim..arkadaşımın kardesinin sınıfında (çocuk anaokulunda) bir çocuk varmış.çok zeki yaşıtlarından önde kesinlikle matematikte ve diğerkonularda ve çocuk çok hareketli öğretmenin enşikayet ettiği çocuk…öğretmeni geçen gün ailesiyle konuşmuş çocuğun yardım almanız gerekiyo bir sorun olabilir diye.ama ailesi kabul etmemiş…şimdi böyleleride var…aile kabullenmek istemiyo ve bilinçsiz davranıyo…siz siz olun çocuğunuz olduğu zaman kesinlikle onu yakından takip edin..

 • ZEHRA

  bu cinayetler en çok nerede işleniyor.hepsinin psikolojisi bozuk mu peki

 • rem

  evet,şimdi çocukluğunda sorun olmamış kişiler sağlıklı bireyler olarak yetişiyor, ama “yok bu çocuk sağlamdır” dediğimiz kişilerin bu tip şeyler yapması o çocuğun,kişinin iyi olmadığını gösteriyor…ülkemizde bu tip olayların çok olmamasının sebebi Türk ailesidir.tamam tecavüzcüler ve cem garipoğlu gibi manyaklar var ama (cem garipoğlu şu an geldi aklıma bence en uygun örnek) bu tip olaylar amerikada daha çok yaşanıyor diyebiliyorum çünkü adamlarda “aile” denen şey yok 16 yaşından sonra isteyen istediğini yapıyor karışan yok görüşen yok daha 16 yaşında çocuklar ailesinden ayrı yaşamaya başlıyor…bence bu tip olayların altında aile var ve aile düzgün olmadıkça çocukta düzgün olmaz…

 • http://sss talha

  bide teksas katlima var thomas mydı neydi. onun evinde polisler 33 tane parçalanmış ceset bulunmuş işte olay:

  20 Ağustos 1973 günü güvenlik güçleri, Teksas Travis Country’deki mezbahalardan birisinde çalışan Thomas Hewitt’in çiftlik evine bir baskın düzenlediler.

  Polisler bu meşum çiftlik evinde 33 kişinin doğranmış cesedi ile karşılaştılar. Kurbanlarının yüzülmüş derilerinden bir maske takan, ve “Deriyüz” olarak bilinen testereli katilin yarattığı dehşet gazetelere “Teksas Katliamı” olarak yansıdı. Bugün bile üzerindeki esrar perdesi tam olarak aralanamamış bu korkunç olay tüm zamanların bilinen en korkunç seri cinayeti olarak biliniyor. Yetkililer ölü olarak ele geçirdikleri deri maskeli bir adamı cinayetlerden sorumlu tutarak davayı kapattılar. İlerleyen yıllarda meydana gelen olaylar, polisin tüm soruşturmayı büyük bir beceriksizlikle yürüttüğü ve gerçek katilin asla yakalanamadığı şüphesini doğurdu.

  Bu korkunç cinayetlerin bilinen tek tanığı ilk kez sessizliğini bozdu ve ıssız Teksas otobanında beş gencin yaşadığı kabusun iç yüzünü anlattı.

  Sinema tarihinde benzeri görülmemiş bir başarı kazanan ilk filmin ardından Teksas Katili bir kez daha iş başında.

  Teksas Katliamı’nın 1974’te çekilen orijinal versiyonu, kanı donduran gerçekçi sahneleri sayesinde izleyenleri şok etmiş ve inanılmaz bir başarı elde etmişti. Gerçek olaylara dayanan bu korku hikayesi, türünde bir çok filme öncülük etmiş, tüm zamanların en iyi korkularında sayılıyor. İlk film 150.000 dolar gibi mütevazı bir bütçe ile kotarılmış olmasına karşın benzeri görülmemiş bir başarı kazanmış ve 100 milyon doların üzerinde hasılat yaparak sinema tarihinin en önemli kült filmlerinden birisine dönüşmüştü.

  “Deri Surat” şeytanı ifade eden bir ikon olarak popüler kültürde yerini alırken, ilk film yapım bütçesinin yüzlerce kat üzerinde gişe yaparak sinema tarihinin ticari açıdan da en başarılı filmlerinden birisi olmuştu. Armageddon, Ada, Pearl Harbour filmlerinin yönetmeni Michael Bay’in yapımcı koltuğuna oturduğu bu yeniden çevrim de ilk film gibi büyük beğeni ile karşılanmış ve Amerika’da onbinlerce seyirciyi sinema salonlarına çekmişti.

  “Teksas Katliamı” filmleri ile ilgili olarak belki de en tüyler ürpertici şey, filmin hikayesinin gerçek bir hayat hikayesinden esinlenmiş olması. Filme konu olan olaylara benzer cinayetler serisi 1947 ve 1957 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Ed Gein adında bir seri katil işlendi. Filmdekine benzer şekilde insan derisinden yapılmış bir maske takan Gein kaçırıp öldürdüğü insanların derilerini ev eşyaları yapmak için de kullanıyordu. Düzenlenen baskında Gein’in evinde insan derisi ile kaplı koltuklar, yine insan derisinden abajurlar, kafataslarından çorba kaseleri, insan dudaklarından yapılmış bir kolye, vajina ve göğüslerden yapılmış bir yelek, üzeri göğüs uçları ile süslenmiş bir kemer ve buna benzer pek çok eşya bulundu. Kurbanlarının tüm vücutlarını kullanan ve derilerini bir maske olarak yüzüne geçiren Gein, “Deri Surat” olarak akıllara kazındı.

  Yaşanmış bir olay.

 • Burak Z.

  Ben de bu insanlar gibi olmaktan korkuyorum, bazen hiç iyi olmayan şeyler düşünüyorum, merak ettiğiniz şeyler olursa bana da sorabilirsiniz. :D

 • Cenk

  Yukarıda yazılanları okurken kimi zaman gülümsedim,kimi zaman şaşırdım ve bende seri katiller hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istedim.Öncelikle her olayda olduğu gibi,konuya tek bir açıdan değil,farklı açılardan yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum arkadaşlar.Seri katillerin tüm bu tüyler ürperten eylemlere neden kalkıştıkları aslında her ne kadar genel olarak kendi çocukluklarında yaşadıklarıyla ilişkilendirilse de yine de bence hala bir parça gizemini koruyor.Zeka seviyelerine az sonra değineceğim ama öncelikle herhangi bir canlıyı bir takım fiziksel ihtiyaçlarımızın karşılanması haricinde öldürmenin normal bir davranış biçimi olmadığını söylemem gerekir.Yani seri katilleri normal insan davranışları sergilemedikleri için herşeyden önce anormal buluyorum.Doğal olarak bunun sonucunda bence hayranlık uyandıracak bir tarafları yok ya da saygı duyulacak eylemlerde bulunuyorlar demek çok mantıklı değil.Zeka seviyelerinin genel anlamda yüksek olarak belirlenmiş olması da beni açımdan onları değerli kılmıyor elbette.Zeka dediğimiz kavramın pekçok yönü var.Bu anlamda hangi yönden zeki oldukları da ayrı bir tartışma konusu.Ancak psikoljik açıdan yani ruh sağlıkları açısından ele alırsak kesin olarak söylenebilecek birşey varsa o da hemen hepsinin ciddi kişilik bozuklukları yaşadığı gerçeğidir.Nedenleri için daha önce de söylediğim gibi ortak özellik olarak kötü bir çocukluk dönemi geçirdiklerini söyleyebiliriz.Bu anlamda olay bireysellikten öte tarafları da içeriyor bence.Yani sosyal anlamda klasik olarak toplumların en küçük yapı birimlerini aileler olarak kabul ettiğimizde,seri katillerin ortaya çıkış nedenlerinin en başında sağlıksız ailelerin geldiğini ve bununda seri katiller vakalarının aslında toplumsal bir bozukluğun neticesinde ortaya çıktıklarını söyleyebiliriz.Dolayısıyla aslında her toplum kendi seri katilini farkında olmadan bir biçimde yaratmış oluyor.Tabii sağlıksız toplumlardan anlatmak istediğim sadece ruhsal şartların düzenliliği ile alakalı değil,ekonomik şartlar başta olmak üzere,eğitimden tutunda hukuksal reformlara kadar pekçok alanda gerekli iyileştirmelerin gerçekleştirilmediği toplum yapısından bahsediyorum.Netice olarak seri katiller,insanoğlu varlığını sürdürdüğü sürece varlıklarını sürdürecekler bu kaçınılmaz bir gerçek.Onlara filmlerde hayranlık duyanlarımız olabilir ancak unutmayın ki gerçek hayatta kendimiz yada yakınlarımızın bu insanların potansiyel kurbanı olma ihtimali kulağa hiç de hoş gelmiyor.

 • Kral

  Sadece Zayıf İnsanlar Birisini Öldürmeye İhtiyaç Duyar Zavallı Hiçbir İşe Yaramayan Kendini Tatmin Edimeyen Psikolojik Bozukluğu Olan insanlar Belki Burada Size Bu Çekici Gelebilir Ama Mesela Eminim Birçoğunuz Geceleyin Mezarlığa Gitmeye Bile Korkarsınız İşte Bu Sizin Akıllı Bir İnsan Olduğunuzu Gösterir Çünkü Ancak Bir Deli Geceleyin Mezara Gider Eğer Zekanızı Göstermek İstiyorsanız Böyle Ahmakça Bir Düşünceyi Bırakın Çevrenizdekilere Başarılı İşler Yaparak Kendinizi Kanıtlayın Yoksa Öbürboyu Yaptıklarınızın Vicdan Azabını Çekersiniz İyi Düşünceler:[Ulan Bende Baya Psikolog Oldum Haaa))))

 • maisemenos

  @Rem , @Cenk @Botan

  Okuduğum en mantıklı 3 yorumdu , söylendiği gibi öncelikle önemli olan aile ve toplumun değerleri ile ilgili örf ve adet dediğimiz o basit kuralar aslında, gelecekte sağlıklı zengin ve mutlu toplumlar için birer anahtar rol üstlenmekte, lakin ne yazıktır ki bunlar elimizden alınmaya çalışılıyor, ve alınıyor, yavaş yavaş bir heykeltraş sanatcısının taşı yonttuğu şekil verdiği gibi , egoistler ve toplumlar üzerinde hakimiyet kurmak isteyen diğerleri bu isteklerini sabırla yerine getirmekte, bunların örneklerini ne güzel günümüzde görebilirsiniz , biraz gözünüzü açmanız yeterli olacaktır, hatta uslu bir çocuk olursanız şirinleri bile görebilirsiniz.

  ayrıca eminim kendi içinde normal olarak sayılan bir düşünce ile, tüm bu masum insanları öldürenler , onlara sempati ile yaklaşanlar, suç işleyenler, ve günümüzde ülkemizin trör sorunu buna göz yumanlar , vs vs liste çok uzayabilir, kısaca bunları yok etmek, faydalı bir iş olurdu, kim söylemişti hatırlayamıyorum ; büyük iyilikler için küçük kötülükler işte tam olarak bu olsa gerek.

 • A.C.

  Ergen arkadaşlarımızın seri katillere duyduğu ilgi gerçekten ilginç, babasıyla takışması sonucu aklına kötü şeyler gelmesi, evden kaçmak istemesi? Kendilerini bir seri katil imajına sokmaya çalışıyorlar, çünkü araştırmalara göre onların IQ seviyesi diğer insanlara göre yüksek. Bu şekilde ergenlik dönemlerinde ilgi ve saygı bekliyorlar. Ama seri katiller üç grupta incelenir, planlı çalışan, rasgele çalışan, karmaşık çalışan. Planlı çalışanların IQ seviyeleri yüksektir sadece. Rastgele çalışan bir çok seri katilin morondan farkı olmadığı da bir gerçektir.

  Bir insanı silahla öldürmek bir seri katilin işi değildir; silah arkasında barut izi, kovan, mermi çekirdeği, parmak izi gibi ip uçları bırakır. Bu yüzden genelde yakın mesafeli (bıçak, testere, boğma vs.) öldürmeleri tercih ederler. Tabi bu söylediğim zeka seviyesi yüksek bir katil için geçerlidir.

  Her katil cesetleri kendine özgü bir biçimde parçalar, kimi bir cerrah gibi dikkatli bir şekilde parçalarken, kimi pis bir ortamda her hangi bir baltayla bu işi yapar.

  Cesetleri parçalarlar çünkü taşınması kolaylaşır, saklama kolaylaşır, yok etmek kolaylaşır. Ama buda hiç kolay değildir. Bir insan vücudunda 7.5 lt kan vardır. 20 metrekarelik bir odayı 2 cm’ye kadar kana bulabilir bu miktar. Buda çoğu kişinin, ne kadar dayanıklı olursa olsun bayılmasına ya da kusmasına yetecek kadardır. Yani bunu yapan insanların zekanın yanı sıra dayanıklılığa ihtiyacı vardır ve çok ilginçtir ki küçükken bir kan banyosunda kalan bir seri katil, cesedi parçaladıktan sonra odaya baktığında gördüğü manzara karşısında bayılmıştır. Yani aslında hiç bir seri katil küçükken kanla karşılaşmamıştır. Genelde şiddet, tecavüz ve darp vardır. Ama bir ölüyle karşılaşmamışlardır.

 • rem

  o dediğiniz sözün ingiliz versyonu, bir ingiliz çizgi romanında var.. Sanatcilar gercegi ortaya cikarmak, siyasetciler ise gercegin ustunu ortmek icin yalan söylerler.

 • Yassin

  hayranlık uyandırıyor. özenti değil onlar gibi olmak değil. bir insanın çocukken geçirdiği olaylar ileride müthiş bir seri katil olmasına neden olabilir. eee ağaç yaş iken eğilir. Siyah Kan derin Grange kitaplarından

 • kronik sancı

  Zeki oldukları için zaten zevklerini böle çıkartıyorlar gerizekalı olsalar bu kadar organize olamazlar !..

 • http://hasanyilmaz.net/adan-zye-seri-katiller-ansiklopedisi/ mustafa düzce

  adam öldürmekmi asla kiside ALLAH korkusu yoksa bise diyemem.o katillerin cogu eminimki o zevklerinin bedelini ödüyordur yaşasın zalimler için cehennem.tümüde piskolojik deli başka adı yokk

 • Anonymous

  Şartlar normal adam normal sonuç normal
  Şartlar anormal adam anormal sonuc normal
  Şartlar: Tüm fiziki koşullar
  Adam:Kanunen sorumluluk altında olan birey
  Kanun: Adamlar tarafindan yazılı ve/veya kadınlar tarafından sözlü (örf anene) aile-topluluk-kavim-inanışlar içinde gelişmiş hayati yaptırımlar.
  Normal:Soğuk bira, sıcak ateş, baharın yağmuru, yazın sıcağı, kışın karı, iklimler.
  Anormal: Soğuk üşütür, sıcak terletir, sıcak bira ve sinirli

 • AlexusSexus

  SELAM DENZ TANIŞALIMMI NE DERSİN?= vücudn bunu kaldırabileckmi kemiklerinin ne kadar güçlü olduunu hayal edebiliyorum muhtemelen senin deri rengin pembemsi bir beyazdır.:P Falan filan bunun gibi bir mesaj gelir ve seninle tanışmak istiyorum meraba ben bir seri katilim derse adam hemen atlayıp seksi buluyorum seri katilleri diyerek tanışırsın heralde :P
  Neyse arkadaşlar bu arada seri katillerin çoğunun yöntemleri aynı ve sıkıcı keç parçala yok et izini kaybettir polisten kaç sapkın ve şizofrenik görüntünü gizle normal görünmeye çalış vs vs.Hep aynı HİÇ BİRİ SIRADIŞI DEĞİL en sıradışı olan bile saçmalıyor

 • ece

  Konuşlanların çoğu saçma,çoğu da mantıklı..Ama anlaşılmyan bir konuya değinmek istiyorum öldürmeyi amaçlayan her insan SERİ KATİL olamaz bence..Çünkü amaçlamak var,ÖLDÜRMEK var.Bazıları seri katllere hayranlık duyduğunu söylemiş.Bence duyulan hayranlık değil.Katllerin hayat hkayelerni okuyorlar..ve onlarda blki ilrde böyle hayat hkayelernn yazlablecğini düşünyorlar.Bildiğinz özentilik yapıyorlar.Yazık,günah.Elbet bir çoğunuzun sorunları vardır ama ÖLDÜRMEK çözüm değildir.Sanırım hepimz müslğman insanlarız…Şunu sakn unutmayın canına kıydığınız hayvan veyahutta insan olsun elbet ahirette cazasını çekersinz.Biraz mantıklı düşünn.Bu katllerin hepsi yabncı.Ben bir çok seri katl kitabı okudum.Hiç birinde Türk asıllı bir seri katle rastlamdm.

  • EMSALSİZ

   BÖYLE ŞEYTANİ KALPLERİ OLAN İNSANLAR İÇİMİZDE YAŞIYORLAR MESELA BURADA YORUM YAPAN BİR ÇOK BAYANIN KATİLLERE HAYRANLIK DUYDUGUNU GÖRDÜM.HALBUKİ CİNAYETLERİN BÜYÜK Bİ KISMINDA KADINLAR KURBAN EDİLİYOR.SUÇSUZ MASUM İNSANLARA MERHAMET DUYGUSUNU KAYBETMİŞ TIPKI BİR HAYVAN GİBİ SALDIRAN VE VAHŞİCE PARÇALAYIP HATTA YEMEK YAPIP YİYEN BU MİDESİ ÇÜRÜMÜŞLERİ DOMUZLARI BU KANCIKLARI KENDİLERİNE ROL MODELİ OLABİLECEK KADAR TAKDİR EDİYOLAR:))) KENDİ AİELELERİ KARDEŞLERİ BÖYLE KAHBELER TARAFINDAN KANCIKCA ÖLDÜRÜLSEYDİLER HERLADE BUNLARIN HOŞUNA GİDERDİ.YANLIŞ YAPAN YANLIŞ GÖRÜR. EGER ALLAH GÖSTERMESİN BU ADAMLARDAN BİRİ BENİM ELİME GEÇSEYDİ VAY ONLARIN HALİNE ONLARIN YAPTIKLARI YÖNTEMLER ÇOK BASİT KALIRDI BENİM ONLARA YAPACAKLARIM KARŞISINDA…

 • Anonymous

  bana cinayet kitapları tavsiye eder misiniz?

 • Anonymous

  Yazılmamış Cinayetler.

 • Asi_kral_9835

  bu katillerin hayatlarını okuyunca mesele sadece parasızlıktan anne babanın sorumsuzlugundan da değil maddi durumu çok iyi olup da seri katil olanlar da var…doktor olup bunu kendi emelleri için kullanan seri katil dahi var ….rüya gördükten sonra cinayet işlemeye başlayan ahmed suradjı gibi anormal insalar da yok değil yani…bunların hepsi fikret topallının seri katiller adlı seri kitaplarında var zaten….ilgimi çektiği için okumuştum..ama biraz da etkilenmedim değil.

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100004582178338 Basak Ecrin

  bana bu kitabı yollayamaz mısınız ?

  • http://hasanyilmaz.net/ Hasan Yılmaz

   Satışı devam ediyor aslında, birçok kitapçıda ve sanal şubelerde bulabilirsiniz.

 • tessy

  tess gerittsen tıbbı gerilim romanlarında üstüne yoktur mutlaka okuyun