E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi (Anıl Altaş)

Anıl Altaş‘ın E-ticaret Satışta Tsunami Etkisi kitabını seminerine gitmeden önce okumak isterdim ama sonrasına kaldı. Daha iyi oldu. Çünkü e-ticaret eğitimindeki konularla paralel zaten kitap.Anıl Altaş - E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi

E-ticaret kitabı içeriğinde e-ticarete genel bir bakış, genel pazar bilgileri, e-ticaret modelleri, başarı hikayeleri, söyleşiler bulunuyor. Ayrıca Anıl’ın notları kısımları da hap bilgiler şeklinde.

Kitaptan altını çizdiklerim:

 • Ne sattığınızın hiç önemi yok, internette yoksanız dünyada yoksunuz demektir.
 • Normal koşullarda 10 yıla alan markalaşma süreci elektronik ticaret sayesinde 2 yıla inmiş durumdadır.
 • Yaygın mobil telefon kullanımı, yer ve zaman gibi kısıtlar olmaksızın elektronik ticarete hizmet eden uygun bir ortamı beraberinde geliştirmiştir.
 • Fizibilite tamamen pazarın eksikliği üzerine kurulmuştu.
 • Rüyalarını gerçekleştirmek isteyenler, uyanık olmak zorunda!
 • Çalışma saatleri “Sana para veriyorum, bunun karşılığında çalışacaksın” demektir.
 • Çözüm önermiyorsan, sorunu getirme. Çözümü bilmiyorsan fikir al. Neden olmayacağını kimse merak etmiyor, herkes nasıl olacağının peşinde.
 • Yaptığın iş senin işin. Ne kadar iyi yaptığın, senin burada olma sebebindir. Kendi işini geliştirmek için insiyatif al.
 • Mağazalarda eritilemeyen, stokta kalan ürünlerin, çevrimiçi kanalda bir gün içinde binlerce satılması mümkün olabiliyor.

Satışta Tsunami Etkisi, genel olarak e-ticaretin şurubu değilde güzel kokusunu veren bir yemek gibi görülebilir.

5 comments

  1. Ben de Kapital’in sitesinden satın almıştım. Çok beklemeden elime ulaştı.

   Kitapta “Yazar Hakkında” kısmı dikkatimi çekti. Genelde böyle bilgiler kitap başında oluyor. Kitabınızda ise son sayfadaydı. Sonda olmasının bir özelliği var mı?

   22 Şubat’ta İtkib Dış Ticaret Kompleksi’nde yine E-ticaret ve İnternetten Etkin Satış Yöntemleri konulu bir eğitim veriyorsunuz sanırım. Başarılar..

 1. Hasan Bey, kitabın formatı yayıncı tarafından düzenlendi, yazar hakkında bilgisinin sonda olmasının bir ozelligi yok. 17 Şubat’ta sosyal medya, 22 Şubat’ta Eticaret egitimlerim var Itkib’de. Teşekkürler.
  http://www.itkib.org.tr/default.asp?cid=EGITIM

 2. Şuanda kitabınız hiçbir yerde mevcut değil. Ne zaman tekrar satışa sunulacak?

 3. Kitap hiçbir yerde bulunmuyor. Bu kadar talep edilen ve ihtiyaç olan bir kitabı neden daha çok basılmaz anlamıyorum…

yorum alanı..