Goodreads raflarında görünen basım nasıl değiştirilir?

Goodreads’te eklenmiş Türkçe kitap sayısı İngilizce’ye göre çok çok az. Bazı yabancı kitapların Türkçe basımları da eklenip birleştiriliyor zamanla. Eğer Türkçe basım eklenmemişse bu kitabı ekleyebilir ve özgün basımıyla birleştirebilirsiniz.

Raflarınızda Türkçe kitapların bulunmasını istiyorsanız kitabın Türkçe basımının sayfasını açın. Kitap bilgisinin hemen altında, hakkındaki görüşünüzün olduğu kısımda “görüşümü bu basıma değiştir” gibi küçük yazıyla yazılmış bir bağlantı göreceksiniz.

goodreads_switch_to_this_edition

Bu bağlantıya tıkladığınızda kitabınız raflarınızda değiştirdiğiniz basımla görülmeye devam edecek.

2 comments

  1. Goodreads senelerdir duyup ama hiç kullanmadığım bir servisti. Son günlerdir yoğun olarak bunlarla ilgili yazı yazmanız açıkcası beni de bunu kullanmama teşvik etti. Bakalım güzel yeni şeyler keşfederim, hem arşivimi de düzenlemiş olurum :)

    1. Kitaplar hakkında değerlendirme yapmak için, okumaya kitap seçmek için çok güzel bir ortam Goodreads. İlk olarak buraya bakıyorum bilmediğim kitaplar hakkında bir görüş alabilmek için.
      Bilgi verilebilecek birkaç konusu daha var. Zamanla onları da yazarım. Yeni bir kitap okuru katabilmişsek olaya ne güzel..

      http://www.goodreads.com/hasanyilmaz

yorum alanı..