Google neden açılış sayfası

Ağda bilgiyi bulmamıza yarıyor Google. Ancak neden çoğu kişinin açılış sayfası Google arama?

Sanki kaybolmuşçasına birinin elimizden tutup doğru yola sokmasını istemek gibi. Bir çaresizlik belirtisi mi yoksa bu?

Tarayıcılarda, sağ üste arama motoru kutucukları yerleştirilmiş durumda. Buradan istenilen arama gerçekleştirilebiliyor.

Önemli olan giriş sayfasından ziyade sonuç sayfasıdır. Eğer sağ üstteki kutudan aynı sonuç sayfasını elde edebiliyorsam, insanlar neden açılış sayfalarını Google olarak kullanırlar?

Neden?

Tarayıcıları kurarken varsayılan olduğu için mi? Değişimden mi kaçıyoruz yoksa; Kendimizi değiştirmekten, zevkimize göre şekil vermekten?

15 comments

 1. Bilinçsiz kullanıcı olmaktan kaynaklanıyor bu durum. İnsanlar açılış sayfasının nasıl değiştirldiğini bile bilmiyorlar. Bir sürü anlamsız toolbar yüklüyorlar farkında olmadan. O toolbarları da asla kullanmıyorlar. Browserlarının kendi kontrıollerinde olduğunun farkında değiller.

 2. google açılış sayfası yapamıyorum ancak sık kullanılanlardan açıyorum
  yardımmmm!!!!!

 3. İnternet Explorer kullanıyorsanız Google’ı açılış sayfası yapmak için;

  – Explorer simgesine sağ tıklayıp özellikleri açın. Açılan pencerede Google’ın adresini girip kaydedin.
  – Explorer penceresinden Araçlar > İnternet Seçenekleri başlığını açarsanız da aynı pencereye ulaşıp gereken değişikliği yapabilirsiniz.

 4. benim google açılış sayfası değill nasıl yapabilrm

 5. tmm yaptımm:))

 6. ben yapamadım biraz daha açıklar mısınız?

 7. özellikler çıkıyor karşıma fakat nereye adresi yazacağımı bilmiyorum

 8. ya bende o dediğinizde olmuyo bi ayarlarınızı özelleştirin çıktı bi defolup gitmio…!!! benimde bi fikrim var bi yerden googleye ulaşın go to google türkish e tıklayın sonra altta googleyi açılış sayfanız yapın var oraya tıklayın belki olur ama bende olmuoo..!

 9. hemen yükleniyor ve ne yapmaya çalışırsak çalışalım google üzerinden gittiğimizden dolayı.

 10. bak canım,masaüstüne dönüyosun.internet explorer in üzerine mause ile sağ tıklıyosun ve en alttaki özelliklere tıklıyosun

 11. hiç beğenmedim

 12. google`yi nasıl açılış sayfam yapabilirim

 13. merhaba ben opera kullanıyorum ancak acılış sayfam google değil cok güzel bir tarayıcı ancak evde küçük kardeşim olduğu için google yapmak istiyorum cok denedim ama beceremedim bilen varsa yardım etsin lütfen ?

yorum alanı..