İçerik hırsızlığı böyle bir şey

Blogdaki hiçbir yazıyı başkasından almadım. Ancak internette kopyalayıp yapıştırmak yapılabilecek en basit işlerden.

Sözü uzatmadan konuya geleyim. Blogda yorum var mı yok mu diye bakayım derken 63 tane (yazıyla altmış üç) geri izleme olduğunu gördüm. Acaba WordPress kafayı mı yedi diye düşündüm. İstatistiklere bakınca her şey anlaşıldı.

Bir iki saat içinde, blogda yazdığım neredeyse her şey kopyalanmış, izinsiz (ç)alınmış. Bizimneyimizeksik bloğu eksik olan her şeyi tamamlama uğraşı içinde!..

12 comments

 1. benzer yazıları dahi kopyalamış. heralde okumamış bile.
  gerçi hiç geri izleme olmamasından iyidir, en azından nereden çalındığı belli oluyor. geçmiş olsun diyelim.

 2. ayrıca;
  bence tıklanabilir bağlantı verme. bu onun işine geliyor (pagerank). bence doğrudan adresi yaz.

 3. Aslında endişelenecek bir durum yok. Çünkü Google Spam botları bu konuda çok usta.

 4. Yürü bee en büyük site bizimneyimizeksik.com sitesi :D

  İçerik hırsızlığından ziyade kişisel kültür ya da “d.tüm kaşındı yok mu beni kaşıyan” modeli. Belki çocukluğunda babasından dayak yedi belki annesi onu senelerce kandırdı bilemeyiz ki, ya da sevgilisi terk etti şuuru yerinde değil ve böyle tatmin oluyor. Orgazm olamıyordur illa ki boşalmak için bu tarz şeylere başvuruyordur kimse bilemez hem de hiç kimse. Ama gel gelelim cidden bu şekilde boşalıyorsa onu mastürbasyon yapmaya davet ediyorum kendi sitesi içinde bir başlık açıp “hey millet ben dünyanın en g.t insanıyım” deyip içini s.kerten bu yazımla doldurabilir.

  Ben de diğer sitelerde okuduğum ve beğendiğim yazıları kaynak göstererek ama kendi cümlelerim ile yazıyorum. Hayır kardeşim yazıyı aldın çok güzel eşşekliğini de yaptın kaynak göstermedin bunu da kulak arkalarının bu zamana kadar s.kilmesine verdim be şopar benzer yazıları neden kopyaladın be kıdemli dalkavuk diğer sitelerdeki cümleleri neden değiştirmedin. Ben sana neyinin eksik olduğunu söyleyeyim güzel kardeşim “senin s.kinle beyninin yeri değiştiği için ve tüm kanı farklı yere pompaladığın için inan bana her şeyin eksik” :D

 5. Bazı siteler tüm içeriği otomatik olarak kopyalıyorlar. Benim blogumu da bu şekilde kopyalayan siteler var malesef. Bazıları da örneğin bir konuda yazılmış farklı sitelerdeki tüm yazıları bir yerde topluyor. Ben bunun da ne kadar etik bir davranış olduğundan emin değilim…en azından izin alınmadan, anlaşılmadan yapılanların etik olmadığını düşünüyorum.

 6. başka bloglardan da okumuştum aynı sitenin hırsızlık yaptığını. zavallılıktan başka birşey değil.

 7. şuan da sitenin içeriği tümüyle bildirgec.org dan araklanmış durumda.bu adamlara ne desek boş.birde utanmadan forum yapmışlar.bizim neyimiz eksik diye geyik çeviriyorlar.onurları eksik,şerefleri eksik daha ne diyeyim.

 8. Bu içerik hırsızlığıyla ben de bir zamanlar mücadele etmiştim. Damacana’nın dediği gibi Google botları bu konuda çok usta, aynı içeriğe sahip yazıların yayımlanma tarihlerini indexleyerek orjinalin hangisi olduğunu tespit edebiliyorlar. üstelik Utanç Duvarı da bu konuda başarılı. Başarısı şöyle; çalıntı içerik barındıran site ile ilgili herhengi bir aramada çalıntı içerik ve site ismi yan yana görünüyor.Nitekim utanç duvarına yazdıktan bir iki gün sonra kopyalanan içerik kaldırıldı.

yorum alanı..