Doğru ve tarafsız haber!

Haber vakti hızlıca geziyorum kanallarda. Bazı kanallar haber özetlerini yayınlıyorlar birkaç dakika öncesinde. Bazıları da özetlerin yanında haberlerin niteliklerini sıralıyorlar.

“Doğru ve tarafsız haber!”

Bu akla gelen ilk haber reklamı. Kime göre doğru?

Haber Maskeleri

Tarafsız tanıtıyorlar kendilerini ancak bu büyük bir yalan. Sizin bir yönetiminiz var. Yayın grubunuzun sahibi kendi fikirleri dışında bir haber görürse o haber yayınlanmaz.

Biz doğru ve tarafsız haber yapıyoruz reklamını iki türlü anlıyorum:

  1. Keni dışındaki bütün yayın organları yalan haber yayınlıyor ve taraflıdır demektir.
  2. Diğer bir olasılık da kendi taraflı haberini saklamak adına yapılabilir.

Yayınladığı haberin niteliğini tanımlayan haberleri izlemeyi sevmiyorum. Haberin niteliğine izleyen karar verir. Doğru mu, yanlış mı, taraflı mı, tarafsız mı olduğuna ekran karşısındaki yorum getirir.

1 comment

  1. uçak üret otomobil üret herşiye üretki ülken gelişsin sayın başbakan benim felsefem üretmek üretmek devleti ben yönetsam atatürk yolundan giderim sizde gidiyorsunuz ama bu yeterli degil ülke içinde çok yabancı şirket var ve ülke toprakları yabancılara satılıyor. bir sözüm de ermeni sorunu abd kongresinde ermenier 22 oy türkiye 21 oyla ermeni söykürümü kabul ediliyor tarimizde ermediler türkleri azerilri katladıyorlar ermenilerde onlar bizi katladıyor diyor ne yazıkkı avrupa ülkeleride buna inanıyor seyin başbakanım tarihi belgeleri ve gerçekleri tüm dünyaya duyur zamanı geldi geçiyorbile birde kürt açılımına ilişkin hiç kimse türüyle kürdüyla türkiye bolonmaz bir devlettir bölmeye çalışan hainler körksünler türkiyeden dış ve iç baglantılar ve ajanlar elbet bir gün yakalanıp adalete teslim olacaklardır ben türkiyeyenin vatansever bir tarih araştırmacısı ve ögrencisi her zaman atatürk yolundan gidecek bir kahramanım

Bir cevap yazın