Formula 1 Monaco 2007

Takvimdeki tek sokak yarışı Monaco. İkinci bir sokak pisti daha eklenebilir, üstelik gece yarışı olacak şekilde. O zamana kadar Monaco’nun eşi benzeri yok.

Geçiş alanının çok fazla olmadığı doğru, hatta yok desek yalan olmaz. Sadece tünel çıkışını geçiş noktası sayabiliriz ancak bugünkü yarış keyifsizdi. Öylesine, standardı bozmamak için izledim.

Mclaren çok üstündü. Öyle ki üçüncü durumdaki Massa dışında tüm pilotlara en az birer tur bindirdiler. Hamilton’un performansı şaşırtıcı. Adam Gp2′den daha bu sene geldi ve çaylak sezonunda şu ana kadar bütün yarışlarda podyuma çıktı. Daha 22 yaşında, rekorları alt üst edebilecek gibi.

Yarış ilerledikçe, olmayan mücadeleyi değil de manzarayı kesmeye çalıştım. Yan yana dizili olan yatların birinde soğuk bir şeyler içerken izleyenlerin keyfi yok mu? Şanslı insanlar..

Sonra reklamlara takıldım. Sponsor firmalar reklamlarını kamera yerleşimini ve görüş açılarını bilerek değer biçiyorlardır mutlaka. Durum böyle ise bir marka bunu çok iyi yapmış, Lenovo.

Firma öyle yerler satın almış ki tam olarak araçların geleceği ve virajlarda kaybolup gidecekleri yerlerde kameralar yakın çekim yapmakta. Yarışın ortasında sonra (yanlış hatırlamıyorsam) BMW’nin arka kanadını izledim resmen yarım dakika. Reklam tahmin edileceği üzere Lenovo. Hele bir de helikopter görüntüsü vardı. Adamlar binanın çatısına reklam asmışlar :) “Yuhh…” deyip merak ettim neymiş kimmiş bunlar diye.

IBM’in kişisel bilgisayar bölümünü satın alıp büyüme gayretinde olan Çin temelli bir bilgisayar üreticisiymiş. Özellikle Dizüstü konusunda iddialı oldukları söyleniyor.

Alonso’nun üst kanat açısından bir antrenman turu boyunca bazen göze çarpmakta reklamları. Videodaki sese hasta olmamak da mümkün değil..

yorum alanı..