Bitcoin

Haftalık Notlar 2

Bilişsel işleri yapabilen makineler, fiziksel işler yapabilen makinelerden daha önemlidir.

The Second Machine Age -Erik Brynjolfsson, Andrew McAfee


Getting paid what you deserve

Hakettiğiniz maaşı aldığınızı mı düşünüyorsunuz? Asla böyle düşünmezsiniz. Bunun yerine başkalarının gözünde ne kadar değeriniz varsa o kadar maaş alırsınız. Çünkü insanlar sizin ne hissettiğinize göre değil ne gördüklerine göre size değer biçer.


Kurumlarda Dijital Dönüşüm – Fatmanur Erdoğan

İnsan kaynakları bölümlerinin etkileşime kayması kaçınılmaz. Birçok işletmede iletişime önem verilmemesi bu sürecin sıkıntılı geçmesine yol açacak.

Kariyer planlaması boş iş. 5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun, ne pozisyonda olacaksın? 5 değil 3 sene sonrasını bile göremezken 20-30 yıllık kariyerleri planlamak komik geliyor.

Şirketleri farklılaştıran kurumsal iletişimdir, ürünlerin iletişim etkisi azalıyor.

Yaratıcılığı göstermeleri için çalışanları biraz yalnız bırakmak faydalı olabilir.


Warren Buffett: Kripto paraların sonu kötü bitecek

Kripto paraların sonunun geleceğini, parasını buradan kazanmamış birinden duymak normal gibi. Blok zinciri yapısı ile merkezileştirilemeyen kripto paraların kontrol altına alınması zorlaşıyor. Belki de bu yüzden sonunun kötü biteceği uyarıları artarak devam ediyor. :)


Zuckerberg’in tavsiye ettiği 23 kitap

Listeden yalnızca Sapiens okuduklarım arasında. Ancak okunacaklar arasına attığım beş kitap da var sıralamada. İncelemeye değer, liste kayıtlarda dursun.


Artık üniversite okumanın anlamsızlaşması

Üniversite okumak gerçekten anlamsızlaşıyor mu? İşsizliğe çare olamadığı için belki düşünce böyle. Ancak doğru kelime sıradanlaşma gibi. Üniversitenin tabi ki bir anlamı var ancak elde etmek kolaylaştığı için sıradanlaştığını düşünüyorum.


Big Think

Kısa, öz, bilgi verici, neden sonuç ilişkisi kuran video kanalı.


43 pasif gelir modeli

Doğrudan zaman ve emek harcayarak kazandığımız gelir bizim aktif gelirimizi oluşturuyor. Pasif gelir ise sizin sahip olduğunuz varlıklardan, ortaya koymuş olduğunuz çalışmadan elde ediliyor ağırlıklı olarak.

Aktifin yanına birkaç pasif modeli eklemek gerek.

1 comment

  1. soluksuz izledim çok tşkler

yorum alanı..