mocamp uçmakdere çınar kamping

Kamp: Uçmakdere (Mocamp – Çınar Kamping)

Uçmakdere, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı, Marmara Denizi dibinde sakin bir köy.

Uçmakdere ayrıca yamaç paraşütü ile de biliniyor. Atlayış alanı yakınlarından çekilen görselde iniş alanı görülebiliyor, kıyıda solda beyaz tavanlı bina yanı yeşili farklı yer.

uçmakdere yamaç paraşütü

Mocamp Çınar Kamping’e Tekirdağ tarafından gelirken Uçmakdere köyünü 1-2 km geçtikten sonra hemen sahilde bulunuyor. Köyden sonra denize yaklaşınca yol ikiye çatallanıyor. Sağdan anayol devam ederken sol taraf kamp alanına götürüyor sizi.

mocamp uçmakdere çınar kamping

Giriş için çadıra 50 TL alıyorlar. Kamp alanı ile deniz arasında yalnızca taşlık bir yol var. Denize 10 m diyebiliriz uzaklık. Alanın tam ortasından giriş yapıyorsunuz. Bir tarafını ailelere, bir tarafını da bekarlara ayırmış kamp alanını işletenler.

Bekarlar için ayrılan tarafta boş mangallar, masalar ve oturaklar mevcut. Gündüz piknikçiler de geliyor bu tarafa. Burada piknik yapmak, sohbet etmek ya da yalnızca oturmak keyifli olabilir.

mocamp uçmakdere çınar kamping

Kampta gece ışıklandırması var. Koca çınar ağaçları elektrik direkleri görevi görüyor biraz. Görüntü olarak bu durum pek güzel değil, iyileştirilebilir. Onar metre arayla yaklaşık olarak bir ışık ve üçlü beşli priz bulunuyor.

mocamp uçmakdere çınar kamping

Duş, tuvalet var, temiz. Bulaşık yıkama yeri de mevcut. İçeride küçük bir büfe ayarında satış yapılıyor. Ayrıca 100 m yakında daha büyük bir büfe ve restoran da var.

Denize girme amaçlı geldiyseniz biraz sıkıntılı olabilir. Sahil komple taşlık, kıyıda yakın yerler de aynı şekilde. Yüzme amaçlı geldiyseniz sorun değil ama çocuk eğlencesine pek uymaz. Zaten az çocuk vardı benim gittiğim günde, biraz kafa dinlemek için güzel aslında. :)

Gün doğumunu izlemek isterseniz güzel bir manzara sizleri bekler. Gece olunca yakamoz ayrı bir güzel.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Uçmakdere Mocamp – Çınar Kamping Özeti:

  • (+) Denize yakın – 10 m
  • (-) Kumsal yok, her yer taşlık
  • (+) Büyük çınar ağaçları altı, gölge
  • (+) Duş
  • (+) Tuvalet
  • (+) Aydınlatma ve çoklu prizler var
  • (-) Araç park alanı yoğun günlerde kesinlikle sıkıntı yaratabilir
  • (-) Tekirdağ-Kumbağ sonrası yol çok virajlı, dikkat!

yorum alanı..